İİTKM-də özbək nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) BMT-nin İnkişaf Proqramının (UNDP) təşkilatçılığı ilə Özbəkistan Respublikasının dövlət qurumlarının nümayəndələrindən ibarət qrupun üzvləri ilə görüş keçirilib.
Görüşdə İİTKM-in icraçı direktorunun müavini Ramil Hüseyn Mərkəzin fəaliyyəti və həyata keçirdiyi layihələr barədə məlumat verib.
İİTKM-in icraçı direktorunun müavini Rəşad Hüseynov isə Mərkəzin monitorinq və qiymətləndirmə fəaliyyətindən danışıb və bu sahədəki təcrübələrini bölüşüb. O, İİTKM-in nəzdində tam təkmil monitorinq və qiymətləndirmə institutunun formalaşdırıldığını və burada ən səmərəli metodologiyalardan, o cümlədən rəqəmsal həllərdən istifadə olunduğunu bildirib.
İİTKM-in nəzdində fəaliyyət göstərən Türk Dünyası Araşdırmalar Mərkəzinin (TDAM) rəhbəri Vüsalə Cəfərova isə türk dünyasının iqtisadi potensialının araşdırılması istiqamətində görülən işlər barədə məlumat verib, TDAM-ın rüblük dövrilikdə 8 dildə “Türk iqtisadi icmalı”nı hazırlayaraq, aidiyyəti ölkələrə göndərdiyini bildirib. O, həmçinin qonaqlara “Türk dövlətləri iqtisadiyyatı” kitabını təqdim edib.
Görüşün sonunda gələcək əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub, həmçinin qonaqların sualları cavablandırılıb.

A meeting with the delegation from Uzbekistan was held at CAERC
A meeting was held with the members of the group of representatives from state institutions of the Republic of Uzbekistan, organized by the United Nations Development Program (UNDP) at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.
During the meeting, Ramil Huseyn, the deputy executive director of CAERC, provided information about the activities of the Center and the projects it has implemented.
Following this, Rashad Huseynov, the deputy executive director of CAERC, discussed the monitoring and evaluation activities of the Center, sharing insights and experiences in this field. He highlighted the establishment of a fully advanced monitoring and evaluation institute under CAERC, utilizing the most effective methodologies, including digital solutions.
Vusala Jafarova, the head of the Turkish World Research Center (TWRC) operating under CAERC, then presented the work conducted on researching the economic potential of the Turkic world. She mentioned that TDAM prepares the "Turkish Economic Review" in eight languages on a quarterly basis and distributes it to relevant countries. Additionally, she showcased the book "Economy of Turkish States" to the guests.
The meeting concluded with discussions on potential future cooperation and the answering of questions of guests.