İİTKM-də gənc startapçılarla növbəti görüş keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) “Yaradıcı Qığılcım” layihəsinin “Big Idea Challange 2022” idea yarışmasına hazırlaşan startapçılarla növbəti görüş keçirilib. Yarışma Britaniya Şurasının təşəbbüsü ilə İİTKM və İngiltərənin Nyukastl Universitetinin əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilir. Tədbirdə İİTKM-in, Bakı Mühəndislik Universitetinin, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin və Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin startapçıları iştirak ediblər.
Görüşdə layihənin ölkə üzrə meneceri Elnur Əliyev açılış nitqi ilə çıxış edərək yarışa ilkin qeydiyyatın başa çatdığını bildirib və onlara növbəti mərhələdə uğurlar arzu edib.
Daha sonra EnterpriseAzerbaijan.com portalının rəhbəri Mətanət Musayeva startapçılara qeydiyyatdan keçən bütün layihələr haqqında ümumi məlumat verib. İlk mərhələdən uğurla keçən startapçılara növbəti mərhələnin şərtləri və qaydalarını izah edib.
“Big İDEA Challenge 2021”–də “Creative” kateqoriyası üzrə qalib gələn AzMİU-nun tələbəsi Elnur Məmmmədov növbəti mərhələdəki video çəkilişi ilə bağlı startapçılara təqdimat edib. Daha sonra Kəmalə Məmmədova “Creative” kateqoriyasında “Recycled Art” layihəsini təqdim edib.
Tədbirin sonunda digər layihələr haqqında ətraflı müzakirələr aparılıb, tələbələr arasında fikir mübadiləsi həyata keçirilib və xarici mütəxəssilərlə birgə “workshop”ların keçirilməsi qərara alınıb.

The next meeting with young entrepreneurs was held at CAERC
The Center for Analysis of Economic Reform and Communication (CAERC) has organized another meeting with startups preparing for the "Creative Spark" project's "Big Idea Challenge 2022" competition. The competition is launched by the British Council in cooperation with the CAERC and the University of Newcastle, England. The event brought together startups from CAERC, Baku Engineering University, Azerbaijan State Oil and Industry University and Azerbaijan Architecture and Construction University.
Elnur Aliyev, the country manager of project, gave a keynote speech at the meeting and said that the initial registration for the competition was complete and wished them success for the next stage.
Then, Matanat Musayeva, the head of the EnterpriseAzerbaijan.com portal, gave general information to all young entrepreneurs about the registered projects. She explained to startups that have successfully passed the first stage the conditions and rules for the next stage.
Elnur Mammadov, a student at AzUAC, who won the “Big IDEA Challenge 2021” in the “Creative” category, gave a presentation on the next step in video shooting. Next, Kamala Mammadova presented the project "Recycled Art" in the "Creative" category.
At the end of the event, the discussions were held on other projects, the students exchanged their views and it was decided to organize workshops with foreign experts.