İİTKM-də “Böyük Qayıdış: Ulu Öndər Heydər Əliyev strategiyasının nəticəsi kimi” adlı dəyirmi masa keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) “Böyük Qayıdış: Ulu Öndər Heydər Əliyev strategiyasının nəticəsi kimi” adlı dəyirmi masa keçirilib. Tədbirdə millət vəkili Aqil Məmmədov, İİTKM-in Strateji planlaşdırma şöbəsinin müdiri Aqil Əsədov, İİTKM-in islahat könüllüləri və müxtəlif qurumlarda çalışan keçmiş məcburi köçkün gənclər iştirak ediblər.
Şəhidlərimizin müqəddəs ruhunun bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlayan tədbirdə Ulu Öndərin həyat və fəaliyyəti, eləcə də Prezident İlham Əliyevin 20 illik fəaliyyətinə dair videoçarx nümayiş etdirilib. Millət vəkili A.Məmmədov Ümummilli Lider Heydər Əliyev strategiyasının nəticələri, 44 günlük Vətən müharibəsində əldə olunan tarixi zəfər, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə görülən işlər və perspektivlər barədə fikirlərini bölüşüb.
Daha sonra A.Əsədov İİTKM-in fəaliyyəti, o cümlədən Mərkəzin monitorinq və qiymətləndirməsini həyata keçirdiyi “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı” barədə məlumat verib, görülən işlərdən danışıb.
Tədbir çərçivəsində müxtəlif dövlət qurumlarında çalışan keçmiş məcburi köçkünlər işğaldan azad edilmiş ərazilərin perspektivləri barədə öz fikir və mülahizələrini bölüşüblər, iştirakçıların suallarını cavablandırıblar. Millət vəkili, həmçinin kəlbəcərli gənclərin problemləri ilə maraqlanıb və öz tövsiyələrini verib.

A meeting entitled "The Great Return: as a result of the Great Leader Heydar Aliyev's strategy" was held at CAERC
A meeting entitled "The Great Return: as a result of the Great Leader Heydar Aliyev's strategy" was held at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication. Agil Mammadov, Member of Parliament, Agil Asadov, Head of Strategic planning division of CAERC, reform volunteers of CAERC and former internally displaced youth working in various institutions took part in the event.
At the event, which began with a one-minute silence commemoration of the holy souls of our martyrs, a video clip was shown on the life and activity of the Great Leader, as well as the 20-year activity of President Ilham Aliyev. MP A. Mammadov shared his views on the results of the National Leader Heydar Aliyev's strategy, the historic victory achieved in the 44-day Patriotic War, the work done in the territories freed from occupation, and the prospects.
Later, A. Asadov informed about the activities of the CAERC, including the monitoring and evaluation of the "I State Program for the Great Return to the Territories of the Republic of Azerbaijan", which was carried out by the Center, and talked about the work done.
Within the framework of the event, former internally displaced persons working in various state institutions shared their thoughts and opinions about the prospects of the territories freed from occupation, and answered the questions of the participants. The deputy was also interested in the problems of disfigured youth and gave his recommendations.