İİTKM-də “ACWA Power” və “DataVolt” nümayəndələri ilə görüş keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) “ACWA Power” və “DataVolt” şirkətlərinin nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Görüşdə “DataVolt” şirkətindən biznesin inkişafı və tərəfdaşlarla iş üzrə direktor Abdulaziz Al-Benyan, biznesin inkişafı üzrə icraçı direktor Mohamed Nassef iştirak ediblər. “ACWA Power” şirkətini isə müqavilələr və dövlət qurumları ilə əlaqələr üzrə menecer Süleyman Babayev və biznesin inkişafı üzrə direktor Polina Lyubomirova təmsil ediblər. İİTKM tərəfindən icraçı direktorun müavini Ramil Hüseyn, icraçı direktorun müşaviri Təranə Salıfova, Rəqəmsal Ticarət Qovşağının rəhbəri v.i.e. Aygün Əhmədova və Monitorinq və qiymətləndirmə şöbəsinin əməkdaşı Gültac Əhmədzadə-Tapdıqzadə görüşdə iştirak ediblər.
Müzakirələrdə ölkəmizin sosial-iqtisadi inkişaf istiqamətləri çərçivəsində beynəlxalq təcrübə mübadiləsinin və institusional əməkdaşlığın əhəmiyyəti vurğulanıb, bu istiqamətdə tərəfdaşlarla əlaqələrin genişləndirilməsinin qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıq imkanları yaratdığı qeyd olunub.

A meeting was held at the CAERC with representatives of ACWA Power and DataVolt
A meeting was held at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) with representatives from ACWA Power and DataVolt companies.
The representatives from DataVolt included Abdulaziz Al-Benyan, Director of Business Development and Partnerships, and Mohamed Nassef, Executive Director of Business Development. The ACWA Power delegation was represented by Süleyman Babayev, Manager for Contracts and Government Relations, and Polina Lyubomirova, Director of Business Development. From CAERC, the meeting was attended by Ramil Hüseyn, Deputy Executive Director, Təranə Salifova, Advisor to the Executive Director, Aygün Əhmədova, Acting Head of the Digital Trade Hub, and Gültac Əhmədzadə-Tapdıqzadə, an employee of the Monitoring and Evaluation Department.
During the discussions, the importance of international experience exchange and institutional cooperation within the framework of the country's socio-economic development priorities was emphasized. It was noted that expanding relations with partners in this regard creates mutually beneficial cooperation opportunities.