İİTKM ABŞ biznes şurası ilə memorandum imzaladı
Bakıda, Amerika Birləşmiş Ştatlarının Beynəlxalq İnkişaf üzrə İş Şurası (BCIU) və Azərbaycan Respublikası İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) arasında əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb. Memorandumu İİTKM-in icraçı direktoru Vüsal Qasımlı və Amerika Birləşmiş Ştatlarının Beynəlxalq İnkişaf üzrə İş Şurası (BCIU)-nun vitse prezidenti Cef Donald imzalayıblar.
Memorandum İİTKM və BCİU arasında dostluq və əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da genişləndirilməsi, iki ölkə arasında ticarət və investisiyaların təşviqi və biznes fəaliyyəti üzrə daha asan və əlverişli mühit yaratmaq məqsədi daşıyır. İmzalanan sənədə əsasən birgə beynəlxalq layihələrin həyata keçirilməsi, beynəlxalq tədbirlərin təşkil edilməsi, Rəqəmsal Ticarət Qovşağı kimi Azərbaycanın mövqeyinin gücləndirilməsi və daha rahat biznes mühitinin yaradılması məqsədi ilə, Azexport və Rəqəmsal Ticarət Qovşağı üzrə mütəxəssis mübadilələrinin həyata keçirilməsi, hər iki tərəfin təşkil etdiyi tədbirlərdə, təhsil proqramlarında, təlimlərdə və ixtisaslaşdırılma kurslarında iştirakı nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, əməkdaşlığa dair imzalanan memorandum İİTKM və BCİU-nun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Azərbaycan Rəqabətlilik Forumu 2018” –in yekununda imzalanıb.

In Baku, the Council on International Business Development of the United States (BCIU) and the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) signed a memorandum of cooperation. The memorandum was signed by Vusal Gasimli, Executive Director of CAERC, and Jeff Donald, Vice President of BCIU.
The memorandum aims to strengthen friendly and cooperative ties between CAERC and BCIU, promote trade and investment between Azerbaijan and the United States, and create a more accessible and favorable business environment. Under the agreement, both parties will collaborate on international projects, organize global events, and enhance Azerbaijan’s position through the Digital Trade Hub. It also includes expert exchanges on Azexport and the Digital Trade Hub, as well as participation in events, training programs, and specialized courses organized by either side.
Notably, the memorandum was signed at the conclusion of the “Azerbaijan Competitiveness Forum 2018”, jointly organized by CAERC and BCIU.