“EnterpriseAzerbaijan” portalı və ABB-nin dəstəyi ilə yerli startaplara tanıtım videoçarxları hazırlanıb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “EnterpriseAzerbaijan” portalı və ABB-nin “Sahibkarlar klubu”nun birgə həyata keçirdiyi “Azərbaycanda startap layihələrinin dəstəklənməsi” layihəsi çərçivəsində hazırlanan videoçarxların təqdimatı olub.
Müsabiqə nəticəsində seçilən “Safe Access Systems”, “W-ball”, “Cardoctor” və “TicketSetup” startapları öz layihələri haqqında tanıtım videolarını təqdim ediblər.
Təqdimat zamanı bildirilib ki, startaplar seçilərkən layihələrin innovativliyi, yeni texnologiyalara əsaslanması, beynəlxalq bazarlara çıxış potensialı və s. kimi meyarlar nəzərə alınıb. Növbəti mərhələdə bu startapların “Kickstarter” platforması vasitəsilə xarici bazarlara çıxarılması nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, Azexport və EnterpriseAzerbaijan portalı innovativ startap layihələri ilə əməkdaşlıqda maraqlıdır.

With the support of "EnterpriseAzerbaijan" portal and IBA, promotional videos for local start-ups were prepared
The "EnterpriseAzerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication
(CAREC), and the "Entrepreneurs Club" of IBA jointly implemented the videos prepared within the framework of the "Supporting startup projects in Azerbaijan" project.
"Safe Access Systems", "W-ball", "Cardoctor" and "TicketSetup" startups selected as a result of the competition presented promotional videos about their projects. During the presentation, it was stated that when selecting startups, the innovativeness of the projects, the basis of new technologies, the potential of access to international markets, etc. such criteria were taken into account. At the next stage, it is planned to introduce these startups to foreign markets through the "Kickstarter" platform.
It should be noted that Azexport and EnterpriseAzerbaijan portal are interested in cooperation with innovative startup projects