Enterpriseazerbaijan portalı “eazi START” startup məktəbinə təqdim olundu
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin hazırladığı www.enterpriseazerbaijan.com portalı Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində özündə startap məktəbini,ko-vorkinq məkanını və laboratoriyanı əhatə edən “eazi START” startup məktəbinə təqdim olunub.
www.enterpriseazerbaijan.com portalının meneceri Aytən Məmmədova tələbələrə Portal barədə onlara ətraflı məlumatlar təqdim edib. Startapçı gənclərin iştirak etdiyi müzakirədə bildirilib ki, Portal mütəmadi yenilənən, istifadəyə rahat, əlçatan, təhlükəsiz, sürətli və əlverişli məkan olaraq Azərbaycandakı investisiya layihələri, startaplar, əmlak, səhm, torpaq və digər aktivlər barədə məlumat bankıdır. Məhz bu səbəbdən gənc startapçıların imkanları genişlənəcək. Bu istiqamətdə olan məlumatlar da rahat və əlçatan olacaq.
A.Məmmədova əlavə edib ki, Portal layihələr üçün həm inkubator, həm də akselerator rolunu oynayacaq.
Təqdimatın ardınca gənclərin sualları cavablandırlıb. Yeni əməkdaşlıq imkanları haqqında danışılıb.
Qeyd edək ki, “www.enterpriseazerbaijan.com” internet portalının istifadəyə verilməsi Prezident İlham Əliyevin 19 sentyabr 2018-ci il tarixli “Qeyri-neft sektorunda rəqabətqabiliyyətli daxili istehsalın dəstəklənməsi ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Sərəncamına uyğun olaraq İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinə tapşırılıb. Bu portal Azərbaycana birbaşa xarici investisiyaların cəlb edilməsi potensialının təkmilləşdirilməsi və investisiya cəlbediciliyinin daha da artırılması məqsədilə ölkədə alternativ maliyyələşməyə açıq layihələr və yeni investisiya imkanları haqqında məlumatları əks etdirən, həmçinin investisiya layihələrini yerli və xarici investorların maliyyələşdirməsi üçün əlverişli platformadır.

Enterpriseazerbaijan Portal Presented to the eazi START Startup School
The www.enterpriseazerbaijan.com portal developed by CAERC was presented at Azerbaijan State Oil and Industry University to the eazi START startup school, which includes a startup school, a co working space, and a laboratory.
The Manager of the www.enterpriseazerbaijan.com portal, Ayten Mammadova, provided students with detailed information about the portal. During discussions attended by young startup founders, it was noted that the portal is a regularly updated, user friendly, accessible, secure, fast, and convenient information hub containing data on investment projects, startups, real estate, shares, land, and other assets in Azerbaijan. For this reason, the opportunities available to young startup founders will expand, and relevant information will be easily and conveniently accessible.
A. Mammadova also added that the portal will serve as both an incubator and an accelerator for projects.
Following the presentation, questions from the participants were answered, and new cooperation opportunities were discussed.
It should be noted that the launch of the www.enterpriseazerbaijan.com internet portal was assigned to CAERC in accordance with the Order of President Ilham Aliyev dated September 19, 2018, titled On Additional Measures to Support Competitive Domestic Production in the Non Oil Sector. The portal is a platform that presents information on projects open to alternative financing and new investment opportunities in Azerbaijan, aimed at improving the potential for attracting foreign direct investment and further increasing the countrys investment attractiveness, while also providing a convenient environment for local and foreign investors to finance investment projects.