EnterpriseAzerbaijan layihəsində Amerikalı professor təlim keçdi
“Startup School 2 - AI for Green Solidarity” (Yaşıl həmrəylik naminə süni intellekt) layihəsi davam edir. Növbəti təlim Amerika Birləşmiş Ştatlarının Nevada Universitetinin professoru Met Vestfild tərəfindən keçirilib.
"Dəyər Təklifləri" (Value Propositions) mövzusunda təşkil olunmuş sessiyada iştirakçılar ABŞ bazarında müəssisələrin qurulması və uğur qazanması üçün vacib olan təməl konsepsiyaları hərtərəfli tədqiq ediblər.
M.Vestfild Birləşmiş Ştatlarda biznes qurmağın incəliklərindən söz açaraq bazar reallıqlarından və innovativ ideyaların biznesin inkişafına təsirindən danışıb. Təlim iştirakçıları hədəf kütləsi ilə işləmə bacarığı, biznes mühitində rəqabət və ədalətin təmin edilməsi, bazara giriş maneələri və risklər barədə də məlumat alıblar.
Professor strateji planlaşdırmanın önəmini vurğulayaraq iştirakçılarla bərabər sahibkarlığın inkişaf etdirilməsi yollarını təhlil edib, bu yolda onlara inamlı olmağı tövsiyyə edib.
Qeyd edək ki, “Startup School 2 - AI for Green Solidarity” (Yaşıl həmrəylik naminə süni intellekt) layihəsi İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatorluğu ilə “Enterprise Azerbaijan” portalının Almaniyanın Süni İntellekt Araşdırma Mərkəzi və ABŞ-nin Nevada Universitetinin Özmən Sahibkarlıq Mərkəzi tərəfindən keçirilir.

American professor was trained in the EnterpriseAzerbaijan project
"Startup School 2 - AI for Green Solidarity" project continues. The next training session was conducted by Matt Westfield, a professor at the University of Nevada, United States of America.
In the session organized under the theme "Value Propositions," participants thoroughly explored the basic concepts important for establishing and succeeding in businesses in the U.S market.
Speaking about the intricacies of establishing a business in the United States, Mr. Westfield discussed market realities and the impact of innovative ideas on business development. Training participants also received information about working with the target audience, ensuring competition and fairness in the business environment, as well as market entry barriers and risks.
Emphasizing the importance of strategic planning, the professor analyzed ways to develop entrepreneurship together with the participants and advised them to be confident in their approach.
It should be noted that the "Startup School 2 - AI for Green Solidarity" project (Artificial Intelligence for the Sake of Green Solidarity) is operated by the Center for Analysis and Communication of Economic Reforms, in collaboration with the German Artificial Intelligence Research Center, the "Enterprise Azerbaijan" portal, and the Ozman Entrepreneurship Center of the University of Nevada, USA.