“Enterprise Georgia” - nın nümayəndələri İİTKM-də olub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) Gürcüstanın “Enterprise Georgia” –nın tədqiqat və analitik təhlil departamentinin rəhbəri Corc Darçiya ilə görüş keçirilib.
Görüşdə İİTKM-in Strateji Araşdırma və Planlaşma meneceri Vüsalə Cəfərova, xarici əlaqələr meneceri Aytən Məmmədova Azərbaycanda potensial investisiya layihələri barədə investorları məlumatlandıracaq “Enterprise Azerbaijan” portalını təqdim ediblər.
Həmçinin Kiçik və Orta Sahibkarlığa dəstək istiqamətində “Enterprise Georgia” ilə “Enterprise Azerbaijan” arasında təcrübə mübadiləsinin aparılması və gələcək tərəfdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, bu görüş İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf (OECD) qurumu tərəfindən icra olunan “Azərbaycanda Kiçik və Orta Biznesin İnkişafına dair Strateji Yol Xəritəsinin İcrası və Monitorinqinə Dəstək” layihəsi çərçivəsində keçirilən 2-ci İşçi Qrupun İclası ərəfəsində baş tutub.

Representatives of “Enterprise Georgia” Visit CAERC
At the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), a meeting was held with George Darchia, Head of the Research and Analytical Department of Georgia’s “Enterprise Georgia.”
During the meeting, Vusala Jafarova, Strategic Research and Planning Manager at CAERC, and Aytan Mammadova, Foreign Relations Manager, presented the “Enterprise Azerbaijan” portal, which informs investors about potential investment projects in Azerbaijan.
The discussion also covered experience exchange between “Enterprise Georgia” and “Enterprise Azerbaijan” in supporting small and medium-sized enterprises (SMEs) and explored future partnership opportunities.
This meeting took place on the eve of the 2nd Working Group Session of the project “Support for Implementation and Monitoring of the Strategic Roadmap for SME Development in Azerbaijan,” implemented by the Organization for Economic Cooperation and Development (OECD).