Enterprise Azerbaijan və Nevada Universiteti Özmen Sahibkarlıq Mərkəzi arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin innovativ layihəsi olan EnterpriseAzerbaijan.com portalı və Nevada Universiteti Özmen Sahibkarlıq Mərkəzi arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Anlaşmaya əsasən, Nevada Universiteti Özmen Sahibkarlıq Mərkəzi ilə Enterprise Azerbaijan-ın birlikdə “StartUp School” yaratması, potensial investorların tapılmasına dəstək göstərilməsi, akselerasiya mərkəzlərinin təşviqi, Azərbaycandan seçilmiş startapların Nevada Universitetində təcrübə keçmələrinə yardım, xarici ekosistemə uyğun gələn bütün startapların məlumatlandırılması və investisiya imkanlarının araşdırılması, birgə tədbirlərin təşkili, o cümlədən, Özmen Mərkəzinin ekspertlərinin yerli və beynəlxalq tədbirlər zamanı həm mentor, həm də mühazirəçi kimi iştirakı və gələcək perspektivdə görüləcək bir sıra işlər nəzərdə tutulub.
Daha sonra silsilə tədbirlər çərçivəsində EnterpriseAzerbaijan.com portalının təşkilatçılığı ilə Nevada Universiteti, “Barbara Smith Campbell”in İqtisadiyyat üzrə professoru, Beynəlxalq Biznes Proqramları direktoru Mehmet Serkan Tosun tərəfindən Enterprise Azerbaijan və digər inkubasiya mərkəzlərinin startapçıları üçün “Sahibkarlığa dəstək üçün startapların inkişaf etdirilməsi” mövzusunda master-klass keçirilib.
Təlimdə Enterprise Azerbaijan və Sabah.lab Akselerasiya Mərkəzinin müxtəlif yerli və beynəlxalq yarışlarda uğur qazanmış startapları təqdim olunub. Eyni zamanda, gənc startapçılar M.Tosunun dəyərli fikirlərini dinləmək və öz startaplarını beynəlxalq səviyyədə tanıtmaq şansı əldə ediblər. M.Tosun gənclərə öz tövsiyələrini verib və startapdan sahibkarlığa gedən yolda onların hər birinə uğurlar arzu edib.

A Memorandum of Understanding was signed between Enterprise Azerbaijan and Nevada University Ozmen Entrepreneurship Center
A Memorandum of Understanding was signed between the EnterpriseAzerbaijan.com portal, an innovative project of the Center for Analysis and Communication of Economic Reforms, and the University of Nevada Ozmen Center for Entrepreneurship.
According to the agreement, the University of Nevada Ozmen Entrepreneurship Center and Enterprise Azerbaijan will jointly create a "StartUp School", provide support for finding potential investors, promote acceleration centers, help select startups from Azerbaijan to undergo internships at the University of Nevada, inform all startups that are suitable for the foreign ecosystem, and explore investment opportunities. , the organization of joint events, including the participation of Ozmen Center experts as both mentors and lecturers during local and international events, and a number of works to be done in the future are planned.
A master class on "Development of startups to support entrepreneurship" was held for startups of Enterprise Azerbaijan and other incubation centers by Mehmet Serkan Tosun who is Professor of Economics at "Barbara Smith Campbell", Director of International Business Programs.
The startups of Enterprise Azerbaijan and Sabah.lab Acceleration Center, which were successful in local and international competitions, were presented at the training. At the same time, young startups had the chance to listen to M. Tosun's valuable ideas and promote their startups at the international level. M. Tosun gave his recommendations to young people and wished success to each of them on the way from start-up to entrepreneurship.