“Enterprise Azerbaijan”: “Startup School 3” layihəsinə 125 layihə seçildi- Təlimlər başlayır
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu "Enterprise Azerbaijan" portalının təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində “Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” (Green and Digital Silk Road) beynəlxalq akselerasiya proqramına startapların müraciətləri başa çatıb.
Akselerasiya proqramına 6 ölkədən (Azərbaycan, Türkiyə, Pakistan, Gürcüstan, Cənubi Koreya, Qırğızıstan) 150-yə yaxın startap müraciət edib. Onlardan 125 layihə ilkin şərtləri yerinə yetirdiklərinə görə onlayn təlim və mentorluq xidmətlərindən istifadə etmək hüququ qazanıblar.
Onlayn təlim və mentorluq xidmətləri cari ilin avqust, sentyabr və oktyabr aylarında 10 fərqli ölkədən (Azərbaycan, ABŞ, Çin, Almaniya, Türkiyə, Pakistan, Malta, Rusiya, Finlandiya, Estoniya) cəlb edilmiş mütəxəssislər tərəfindən təqdim ediləcək.
Akselerasiya proqramına qəbul olunan iştirakçılara növbəti mərhələlər barədə elektron məktub göndərilib. Proqram çərçivəsində ilk onlayn təlim 4 avqust tarixində təşkil ediləcək.
Noyabr ayında Bakıda keçirilməsi nəzərdə tutulan “Demo Day” proqramında akselerasiya proqramının ən uğurlu startapları investorlara təqdim ediləcək. “Demo Day” proqramında müxtəlif ölkələrdən (Azərbaycan, ABŞ, Çin, Türkiyə, Pakistan, Malta) vençur fondlarının nümayəndələrinin iştirakı razılaşdırılıb.
Qeyd edək ki, “Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” beynəlxalq akselerasiya proqramının həyata keçirilməsində İİTKM-nin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalı müxtəlif ölkələrdən olan 35 təşkilatla əməkdaşlıq edir.

"Enterprise Azerbaijan": 125 projects selected for the “Startup School 3” program – Trainings begin
Within the framework of the “Startup School 3” project initiated by the Enterprise Azerbaijan portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), applications for the “Green and Digital Silk Road” international acceleration program have been completed.
Nearly 150 startups from six countries (Azerbaijan, Türkiye, Pakistan, Georgia, South Korea, Kyrgyzstan) applied to the acceleration program. Of these, 125 projects met the initial requirements and earned the right to benefit from online training and mentoring services.
The online training and mentoring services will be delivered in August, September, and October of this year by experts from 10 different countries (Azerbaijan, USA, China, Germany, Türkiye, Pakistan, Malta, Russia, Finland, Estonia).
Participants accepted into the acceleration program have been sent an email regarding the next stages. The first online training under the program will be held on August 4.
In November, a Demo Day is planned to be held in Baku, where the most successful startups of the acceleration program will be presented to investors. Representatives of venture funds from various countries (Azerbaijan, USA, China, Türkiye, Pakistan, Malta) have agreed to participate in the Demo Day.
It should be noted that the Enterprise Azerbaijan portal, operated by CAERC, cooperates with 35 organizations from different countries in the implementation of the “Green and Digital Silk Road” international acceleration program.