“Bir Pəncərə” İxraca Dəstək Mərkəzindən Qətərə ixrac olub
“Ərzaq Məhsullarının Tədarükü və Təhcizatı” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti (ASC) “ Bir Pəncərə” İxraca Dəstək Mərkəzi vasitəsi ilə Qətər Əmirliyinə kənd təsərrüfatı məhsullarının ixracı ilə bağlı mənşə sertifikatı alıb. Bu məhsulların sırasına kartof, soğan, çuğundur, yerkökü, gül kələmi, kələm, xiyar, badımcan, sarımsaq, limon və pomidor daxildir.
“Ərzaq Məhsulları Tədarükü və Təchizatı” ASC-nin təmsilçisi Nicat Rəhimli bildirib ki, “Bir Pəncərə” İxraca Dəstək Mərkəzində ixrac prosedurları ilə bağlı sənədlərin toplanması operativ və səmərəli şəkildə mümkün olur. O əlavə edib ki, “Ərzaq Məhsullarının Tədarükü və Təhcizatı” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti (ASC) bundan sonra da ixrac prosedurlarını “Bir Pəncərə” İxraca Dəstək Mərkəzi vasitəsi ilə həyata keçirməyi planlaşdırır.
Qeyd edək ki, “Ərzaq Məhsullarının Tədarükü və Təhcizatı” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti (ASC) buna qədər də Azexport portalı vasitəsi ilə alma, yerkökü, pomidor, soğan və fındıq məhsulları üzrə ixrac sifarişləri alıb. Hazırda “Ərzaq Məhsulları Tədarükü və Təchizatı” ASC Azexport üzərindən öz məhsullarını Amazon saytında yerləşdirilməsi ilə bağlı danışıqlar aparır.

The “Supply and Procurement of Food Products” Open Joint-Stock Company (ASC) has obtained a certificate of origin for the export of agricultural products to the State of Qatar through the “One-Stop” Export Support Center. The exported products include potatoes, onions, beets, carrots, cauliflower, cabbage, cucumbers, eggplants, garlic, lemons, and tomatoes.
Nicat Rahimli, a representative of the ASC, stated that the center enables the collection of all necessary export documents in an efficient and timely manner. He also noted that the company plans to continue carrying out all future export procedures through the “One-Stop” Center.
It was also highlighted that the company has previously received export orders for apples, carrots, tomatoes, onions, and hazelnuts via the Azexport portal. Currently, the company is negotiating the placement of its products on Amazon through the Azexport platform.
This operation underscores the significant role of Azexport and the “One-Stop” Export Support Center in facilitating the access of Azerbaijani products to international markets.