“Azexport Talks” layihəsinin növbəti görüşü keçirilib
İİTKM-in operatoru olduğu “Azexport” portalının təşkil etdiyi “Azexport Talks” layihəsinin növbəti görüşü baş tutub. Onlayn formatda keçirilən tədbirin qonağı marketinq üzrə ekspert Samir Mehdiyev olub. “Meetup Group”un layihə meneceri Lalə Məmmədovanın moderatoru olduğu görüşdə marketinq sahəsində maraqlı və aktual məsələlər müzakirə olunub.
Həmçinin görüşdə elektron ticarət fəaliyyəti göstərən təcrübəli sahibkarlar iştirakçılara praktik tövsiyələr veriblər.
Görüşə Türkiyə və Amerikadan qatılan beynəlxalq ekspertlər elektron ticarət platformalarının rəqəmsal marketinq strategiyaları barədə məlumatlar verib, iştirakçıları maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Portalın rəhbəri Ayxan Qədəşov bildirib ki, “Azexport Talks” layihəsi çərçivəsində təşkil olunan görüş elektron ticarət sahəsində çalışan şəxslər üçün yeni perspektivlər açır. Beynəlxalq və yerli ekspertlərin iştirak etməsi sahibkarların rəqəmsal marketinq üzrə biliklərini artıraraq onların qlobal bazarlarda daha effektiv təmsil olunmasını dəstəkləyir.
Qeyd edək ki, “Azexport” portalı yerli sahibkarların rəqəmsal mühitdə mövqelərini daha da gücləndirmək üçün bənzər layihələri mütəmadi davam etdirəcək.