“Azexport” portalının rəhbəri "Nakchivan Industry Meet Up" tədbirində iştirak edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Azexport” portalının rəhbəri Ayxan Qədəşov "Caspian Energy Club"ın təşkilatçılığı ilə Naxçıvan şəhərində keçirilən "Nakchivan Industry Meet Up" (Naxçıvan Sənaye Görüşü) tədbirində iştirak edib.
"Azerbaijan Industry Week - 2023" (Azərbaycan Sənaye Həftəsi - 2023) proqramı çərçivəsində təşkil olunan tədbirdə Naxçıvan Muxtar Respublikasından olan istehsalçılar və dövlət qurumlarının numayəndələri ilə yanaşı, ölkənin ayrı-ayrı bölgələrindən olan sahibkarlar da iştirak ediblər.
Tədbirdə çıxış edən A.Qədəşov bildirib ki, “Azexport” portalı olaraq Naxçıvan Muxtar Respublikasında istehsal olunan məhsulların xarici bazarlara elektron ticarət platformaları vasitəsilə çıxarılması istiqamətində daha geniş miqyasda işlərin görülməsi üçün məhsuldar görüşlər keçirilib. Geniştərkibli formatda keçirilmiş görüşlərin təşkili bölgələrarası əlaqələrin inkişafı üçün xüsusi əhəmiyyət kəsb edir. “Naxçıvan Muxtar Respublikasının Türkiyə ilə sərhəddə yerləşməsi burada istehsal olunan məhsulların Avropa və digər ölkələrə daha rahat çıxarılması üçün unikal logistik imkanlar təqdim edir”,- deyə “Azexport”un rəhbəri bildirib.
Qeyd edək ki, tədbir çərçivəsində qonaqlar Naxçıvan Muxtar Respublikasında qida və sənaye məhsulları istehsal edən müəssisələri ziyarət ediblər.

The head of "Azexport" portal took part in "Nakchivan Industry Meet Up" event
Aykhan Gadashov, the head of the "Azexport" portal operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, participated in the "Nakhchivan Industry Meet Up" event organized by the "Caspian Energy Club" in Nakhchivan.
The event organized within the framework of the "Azerbaijan Industry Week - 2023" program was attended by producers from the Nakhchivan Autonomous Republic and representatives of state institutions, as well as entrepreneurs from different regions of the country.
Speaking at the event, A. Gadashov said that as "Azexport" portal, productive meetings were held in order to take the products produced in Nakhchivan Autonomous Republic to foreign markets through electronic trading platforms. The organization of meetings held in an extensive format is of particular importance for the development of interregional relations. "The location of the Nakhchivan Autonomous Republic on the border with Turkey provides unique logistical opportunities for easier export of products produced here to Europe and other countries," said the head of Azexport.
It should be noted that within the framework of the event, the guests visited enterprises producing food and industrial products in the Autonomous Republic of Nakhchivan.