İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Azexport” portalı və Azərbaycan Fintex Assosiasiyası (AzFina) arasında görüş keçirilib. Görüşdə “Azexport” portalının rəhbəri Ayxan Qədəşov portalın fəaliyyəti barədə məlumat verib. Bildirib ki, “Azexport” sahibkarların “Amazon”, “Ebay” “Alibaba” və digər elektron ticarət platformaları vasitəsilə xarici bazarlara çıxışlarına dəstək göstərir. O, həmçinin portalın “MTradeVerse” platformasında həyata keçirdiyi rəqəmsal sərgi və konfrans zalı layihəsi çərçivəsində ərsəyə gətirdiyi imkanları nümayiş etdirib.
Görüşdə “AzFina”nın icraçı direktoru Azər Əkbərov qurumun fəaliyyəti barədə məlumat verib və bildirib ki, Assosiasiya rəqəmsal maliyyə xidmətləri sahəsində ixtisaslaşıb. O, “Azexport”un həyata keçirdiyi virtual sərgi və konfrans zalı kimi layihələrin ölkədə virtual reallıq texnologiyası əsasında təqdim olunan xidmətlərin daha da genişlənməsinə öz müsbət təsirini göstərəcəyini vurğulayıb.
Daha sonra “AzFina”nın nümayəndəsi Ayşən Həsənova “Azexport” portalının rəqəmsal ticarət sahəsində yerli sahibkarlar üçün yaratdığı imkanların əhəmiyyətini qeyd edib və bu istiqamətdə Assosiasiya üzvləri ilə əməkdaşlığın koordinasiyalı həyata keçirilməsinin faydalı ola biləcəyini bildirib.

A meeting was held between the "Azexport" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, and the Azerbaijan Fintech Association (AzFina). During the meeting, Aykhan Gadashov, the head of the "Azexport" portal, provided information about its activities. He mentioned that "Azexport" supports entrepreneurs in accessing foreign markets through platforms such as "Amazon," "Ebay," "Alibaba," and others. Additionally, he showcased the opportunities available within the digital exhibition and conference hall project on the "MTradeVerse" platform.
At the meeting, Azer Akbarov, the executive director of "AzFina," provided an overview of the institution's activities, focusing on its specialization in digital financial services. He highlighted the positive impact that projects like the virtual exhibition and conference hall, implemented by "Azexport," could have on the expansion of services based on virtual reality technology in the country.
Following this, Ayshan Hasanova, the representative of "AzFina," underscored the significance of the opportunities provided by the "Azexport" portal for local entrepreneurs in digital trade. She suggested that coordinated cooperation with the Association's members in this area could be beneficial.