Azexport “Bakutel 2017” sərgisində təmsil olunur
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin Azexport portalı, “Bakutel 2017”- 23-cü Azərbaycan Beynəlxalq Telekommunikasiya və İnformasiya Texnologiyaları Sərgisində iştirak edir.
Bakutel 2017” sərgisində həmçinin gənc perspektivli “startap”ların da təqdimatına böyük diqqət yetirilib. Azexport.az portalının sərgidə yaradılan Səyyar Xidmət Mərkəzi vasitəsi ilə gənc dizaynerlərə öz ixtira, proqram və xidmətlərini dünyanın aparıcı elektron ticarət platformalarında nümayiş etdirərək potensial alıcılara çatdırılmasına öz tövhəsini verir. Bunun üçün sadəcə portalın Səyyar Xidmət Mərkəzində qeydiyyatdan keçmələri kifayətdir.
Bu il Sərgidə dünyanın 20 ölkəsini təmsil edən 200-dən artıq şirkətin iştirakı gözlənilir. İştirakçılar arasında Azərbaycanın aparıcı İKT şirkətləri, mobil operatorları, rabitə operatorları, internet provayderləri, sistem inteqratorları, tanınmış brendlərin distribütorları, eləcə də teleradio yayım şirkətləri yer alır. “Bakutel 2017” sərgisində bir sıra ölkələrin milli stendləri də təqdim olunur. Xarici ölkələrin bu tədbirdə iştirakı Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin fəal dəstəyi ilə reallaşdırılır.

Azexport Represented at “Bakutel 2017” Exhibition
The Azexport portal of the Economic Reforms Analysis and Communication Center is participating in “Bakutel 2017” – the 23rd Azerbaijan International Telecommunications and Information Technologies Exhibition.
At “Bakutel 2017,” special attention is also given to the presentation of promising young startups. Through the Mobile Service Center established at the exhibition, the Azexport.az portal contributes to enabling young designers to showcase their inventions, software, and services on the world’s leading e-commerce platforms and present them to potential buyers. To benefit from this opportunity, it is sufficient to register at the portal’s Mobile Service Center.
This year, more than 200 companies representing 20 countries are expected to participate in the exhibition. Participants include Azerbaijan’s leading ICT companies, mobile operators, telecommunications operators, internet providers, system integrators, distributors of well-known brands, as well as broadcasting companies. “Bakutel 2017” also features national stands from several countries. The participation of foreign countries in this event is carried out with the active support of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan.