Azexport.az portalı və Baku E-Commerce Academy “Amazonla qazan” təliminə başladı
Azexport portalının rəhbəri Zaur Qardaşov bildirib ki, bu təlim yeni iş və qazanc imkanı axtaranlar üçün əsl fürsətdir. Z.Qardaşovun sözlərinə görə, bu tipli təlimləri uğurla başa vuran insanlar hazırda rəqabətə davamlı sabit gəlir əldə edirlər.
15-dən artıq iştirakçının olduğu təlim kurslarında Amazon portalında qeydiyyat və iş prinsipləri, bazar araşdırması və yüksək satış göstəricilərinə malik məhsulların təyin olunması, Alibaba və digər portallar üzərindən etibarlı təchizatçıların tapılması, məhsulların Amazonun anbarlarına göndərilməsi, məhsulların yerləşdirilməsi və mövcud reklam imkanlarından istifadə, beynəlxalq logistika və gömrük əməliyyatları, beynəlxalq ticarət hüququ və standartlar, texniki tənzimləmə və digər məsələlər öyrədiləcək. Təlimlərdə praktiki satışların həyata keçirilməsi üçün hər bir iştirakçıya Amazon hesabı və ABŞ bank hesabı açılacaq, plastik kartlar təqdim ediləcək. Bütün bu mövzular barədə təlim iştirakçılarını xarici mütəxəssislər-Amazon portalının e-commers üzrə eksperti Mohamed Es Fin, Alibaba.com portalının e-commerce üzrə eksperti Gilly Li, İTC-nin ekspertləri Çeyk Tidiane Diop, Budhi Pangestu və Eldar Adilzadə məlumatlandıracaqlar.
Azexport.az portalının rəhbəri Zaur Qardaşov, meneceri Ayxan Qədəşov, müstəqil ekspertlər Fərid Baratzadə və Nihad Qurbanovun əsas moderatoru olduğu treninq 3 ay müddətində davam edəcək. Təlimin yekunlarına uyğun olaraq, iştirakçılar İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin sertifikatını əldə edəcəklər. Təlimi uğurla başa vuran iştirakçılar yatırım edərək əldə olunan bilik və bacarıqları müstəqil şəkildə tətbiq etmək, “Baku E- Commerce Academy” komandasına qoşularaq birgə fəaliyyət göstərmək şansı əldə edirlər.

Azexport.az Portal and Baku E-Commerce Academy Launched the Earn with Amazon Training
The Head of the Azexport portal, Zaur Gardashov, stated that this training is a real opportunity for those seeking new jobs and income sources. According to him, participants who successfully complete such trainings are currently earning stable and competitive income.
The training courses, attended by more than 15 participants, cover registration and operational principles on the Amazon marketplace, market research and identification of high selling products, finding reliable suppliers via Alibaba.com and other platforms, shipping products to Amazons warehouses, product listing and use of available advertising tools, international logistics and customs procedures, international trade law and standards, technical regulation, and other related topics. To ensure hands on sales experience, each participant will be provided with an Amazon account and a US bank account, and plastic cards will be issued. These topics will be delivered by international experts, including Amazon e commerce expert Mohamed Es Fin, Alibaba.com e commerce expert Gilly Li, and experts from the International Trade Centre Cheyk Tidiane Diop, Budhi Pangestu, and Eldar Adilzade.
The three month training program is moderated by the Head of the Azexport.az portal Zaur Gardashov, its Manager Aykhan Gadeshov, and independent experts Farid Baratzade and Nihad Gurbanov. Upon completion of the training, participants will receive a certificate from CAERC. Those who successfully complete the program will have the opportunity to invest and independently apply the acquired knowledge and skills, or join the Baku E-Commerce Academy team to work collaboratively.