Azərbaycanın m- Rezidentliyinin əhatə dairəsi genişlənir
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin Rəqəmsal Ticarət Qovşağının təqdim etdiyi mobil-rezidentlik vasitəsilə türkiyəli iş adamı Koral Türkkan Azərbaycanda biznes fəliyyətinə başlayacaq. Qeyd edək ki, Türkiyə vətəndaşı Koral Türkkan Azərbaycanın investisiya mühitini araşdıraraq, ölkədə əlverişli biznes şəraitinin mövcudluğu səbəbindən yeni biznes yaratmaq məqsədilə Rəqəmsal Ticarət Qovşağına müraciət edib.
Rəqəmsal Ticarət Qovşağının meneceri Nicat Əsədli bildirir ki, qısa müddətdə m-Rezidentlik əldə edən Koral bəy, ikinci mərhələdə Azərbaycanda informasiya kommunikasiya texnologiyaları sahəsi üzrə fəaliyyətə başlamaq üçün hüquqi şəxsin qeydiyyatını və korporativ bank hesabının açılmasını onlayn olaraq həyata keçirəcək. Onu da qeyd edək ki, hüquqi şəxsin qeydiyyatı www.dth.az portalında üç dildə təqdim olunur və tamamilə ödənişsizdir.
Mobil rezidentlik əldə edən Türkiyə vətəndaşı Koral Türkkan prosesin çox sürətli və rahat olduğunu, ətrafındakı iş adamlarına da bu proqrama qoşulmağı tövsiyyə edəcəyini bildirib.

The Scope of Azerbaijan’s m-Residency Expands
Through the mobile residency program offered by the Digital Trade Hub of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), Turkish entrepreneur Koral Türkkan will begin business operations in Azerbaijan. It should be noted that as a Turkish citizen, Koral Türkkan applied to the Digital Trade Hub to establish a new business after exploring Azerbaijan’s investment environment and recognizing the favorable business conditions in the country.
Nicat Asadli, manager of the Digital Trade Hub, stated that Mr. Koral, having obtained m-Residency in a short period, will proceed in the next phase to start activities in the information and communication technologies sector in Azerbaijan by registering a legal entity and opening a corporate bank account online. It is worth noting that the registration of a legal entity is available on the www.dth.az portal in three languages and is completely free of charge.
Koral Türkkan emphasized that the process of obtaining mobile residency was very fast and convenient, and he would recommend this program to other entrepreneurs in his network.