Azərbaycan startapları kraudfandinqə çıxarılacaq
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin Azərbaycan Beynəlxalq Bankının dəstəyi ilə elan etdiyi “Kraudfandinq”-ə dəstək müsabiqəsinin ilk mərhələsi yekunlaşıb. Artıq ilk mərhələnin qalibləri müəyyən olunub. Qeyd edək ki, EnterpriseAzerbaijan portalı Azərbaycan Beynəlxalq Bankının dəstəyi ilə Azərbaycanın innovativ və orijinal startaplarına KİCKSTARTER platformasında ən yüksək səviyyədə təmsil olunma imkanı təqdim edir. Bu məqsədlə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin EnterpriseAzerbaijan portalının Azərbaycan Beynəlxalq Bankının dəstəyi ilə həyata keçirdiyi müsabiqənin qaliblərinə marketinq, biznes dəstəyi və peşəkar təqdimatın hazırlanmasında dəstək göstəriləcək. Növbəti mərhələdə layihələr beynəlxalq kraudfandinq platforması olan ”Kickstarter”-də yerləşdiriləcək. Bununla da kraudfandinq kampaniyasına start veriləcək.
Artıq ilk mərhələni keçən 10 innovativ və orijinal startap layihələrimünsiflər heyətinə təqdim olunub.Onların sırasından onlayn formatda video müsahibədən sonra 5 qalib komandaseçilib.

Azerbaijani startups to be launched on crowdfunding platforms
The first stage of the “Crowdfunding Support” competition, announced by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) in cooperation with the International Bank of Azerbaijan, has been completed. The winners of the first stage have already been selected.
It should be noted that the EnterpriseAzerbaijan portal, with the support of the International Bank of Azerbaijan, provides Azerbaijan’s innovative and original startups with the opportunity to be represented at the highest level on the KICKSTARTER platform. In this regard, the winners of the competition organized by CAERC’s EnterpriseAzerbaijan portal, with the support of the International Bank of Azerbaijan, will receive assistance in marketing, business development, and the preparation of professional presentations.
In the next stage, the selected projects will be placed on the international crowdfunding platform Kickstarter, thereby launching the crowdfunding campaign.
A total of 10 innovative and original startup projects that passed the first stage have already been presented to the jury. After online video interviews, 5 winning teams were selected from among them.