“ABAD” məhsulları Azexport.az portalı vasitəsilə “Amazon” və “eBay” platformalarında beynəlxalq alıcılara təqdim olunub
“ABAD” publik hüquqi şəxs və Azexport.az portalının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində Azərbaycanın dekorativ-tətbiqi xalq sənətkarlığı nümunələri “Amazon” və “eBay” elektron ticarət platformalarında beynəlxalq alıcılara təqdim olunub.
Layihənin başlıca məqsədi “ABAD” üzvləri olan fərdi şəxslər tərəfindən ərsəyə gətirilən məhsulların ixrac potensialının artırılması, həmçinin, Azərbaycanın xalq sənətkarlığı nümünələrinin beynəlxalq rəqəmsal mühitdə təbliğinə əlavə dəstək göstərməkdir.
Hazırda “Amazon” və “eBay” platformalarında satışlar əsasən “B2C” və “C2C” seqmentlər arasında həyata keçirildiyindən çəki, qabarit və növü beynəlxalq poçt daşıma tələblərinə cavab verən məhsullar portallara inteqrasiya olunub. Nümayiş etdirilən məhsul sayının və çeşidinin mərhələli şəkildə artırılması nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, “ABAD” publik hüquqi şəxs ölkədə mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı məqsədi ilə fəaliyyət göstərir. “ABAD”ın dəstək proqramına biznes-planlaşdırma, marketinq, təlimlər, brendinq və dizayn, maliyyə-mühasibat, hüquqi yardım, satışın təşkili və s. kimi xidmətlər daxildir.

ABAD products have been presented to international buyers on “Amazon” and “eBay” platforms through Azexport.az portal
Within the framework of joint cooperation between ABAD public legal entity and Azexport.az portal, samples of Azerbaijan's decorative-applied folk art were presented to international buyers on Amazon and eBay e-commerce platforms.
The main goal of the project is to increase the export potential of products created by individuals who are members of ABAD, as well as to provide additional support for the promotion of Azerbaijani folk art in the international digital environment.
Currently, sales on Amazon and eBay platforms are mainly between B2C and C2C segments, so products that meet the requirements of weight, size and type of international mail are integrated into the portals. It is planned to gradually increase the number and range of products on display.
It should be noted that ABAD is a public legal entity that operates to develop micro, small and medium enterprises in the country. ABAD's support program includes services such as business planning, marketing, training, branding and design, financial accounting, legal assistance, sales organization,etc.