İİTKM Heydər Əliyevin irsinə həsr olunan videoicmal hazırlayıb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin növbəti videoicmalı Azərbaycanın innovativ inkişafında müstəsna xidmətləri olmuş Ümummilli Lider Heydər Əliyevə həsr olunub. “Ulu Öndər Heydər Əliyev irsi” adlı icmalda dahi dövlət xadiminin iqtisadi və sosial sahələrdə olan uğurlu fəaliyyəti bir neçə mərhələyə bölünərək, illər üzrə təqdim olunub və islahat prosesinin əsas istiqamətləri təfərrüatlı şəkildə göstərilib.
“III Sənaye inqilabı” bölməsində H.Əliyevin rəhbərliyi ilə milli iqtisadiyyatın formalaşdırılması məsələlərinə yer ayrılıb. 1982-87-ci illəri əhatə edən ikinci hissədə SSRİ Nazirlər Soveti sədrinin I müavini olaraq H.Əliyevin kurasiya etdiyi sahələr sadalanıb. “Keçid dövrü” adlandırılan üçüncü hissə isə 1980-ci illərin sonu – 1990-cı illərin əvvəllərini əhatə edir. Daha sonra IV Sənaye inqilabına hazırlıq dövrünə yer verilib. 1993-2003-cü illəri ehtiva edən bu mərhələ “Müstəqil Azərbaycan Respublikasında sosial bazar modeli” adlandırılıb. Burada Ulu Öndərin dörd komponenti birləşdirən yeni sosial bazar modelini tətbiq etdiyi qeyd olunub.
Videoicmalın sonunda Prezident İlham Əliyevin 2003-cü ildən bəri davam etdirdiyi uğurlu siyasətə və apardığı nəticəyönümlü islahatlara yer ayrılıb.

The next video review of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication is dedicated to National Leader Heydar Aliyev, who has made exceptional contributions to the innovative development of Azerbaijan. In the overview entitled "Legacy of Great Leader Heydar Aliyev", the successful activity of the great statesman in the economic and social spheres was divided into several stages and presented over the years, and the main directions of the reform process were shown in detail.
In the "III Industrial Revolution" section, space is devoted to the formation of the national economy under the leadership of H. Aliyev. In the second part covering the years 1982-87, the fields curated by H. Aliyev as the first deputy chairman of the USSR Council of Ministers are listed. The third part, called the "transition period", covers the end of the 1980s and the beginning of the 1990s. Later, there was a period of preparation for the IV Industrial Revolution. This stage, which includes the years 1993-2003, is called "social market model in the independent Republic of Azerbaijan". It is mentioned here that the Great Leader has implemented a new social market model that combines four components.
At the end of the video review, a place was devoted to the successful policy and result-oriented reforms carried out by President Ilham Aliyev since 2003.