“Startup School”da xarici ekspertlərin treninqləri davam edir
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin Enterprise Azerbaijan portalı və ABŞ-ın Nevada Universitetinin “Özmən Sahibkarlıq Mərkəzi” ilə birgə yaratdığı “StartUp School”da xarici ekspertlərin dərsləri davam edir.
İsrailin “Connect” təhsil müəssisəsinin təsisçisi və meneceri, Tech7-də Beynəlxalq Əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Koren Maorinin treninqi “Sahibkarlıq nədir? Sahibkar kimdir? Sahibkarlıq anadangəlmə hədiyyədir, yoxsa onu tərbiyə etmək olar? Startapa necə başlamaq lazımdır?” mövzularında olub. K. Maorin startapların yaradılmasında öncə kreativlik və problemlərin doğru analizinin əhəmiyyətindən danışıb, onlara çərçivədən kənar düşünməyi məşq etmələri haqqında tövsiyə verib.
Qeyd edək ki, ekspertlərin seçdiyi 33 layihə aprel ayı boyunca “Startup School”da treninqlərə qoşulacaq. Treninqlərin sonunda seçilən 9 layihə (komanda) SABAH.Labın İnkubasiya Mərkəzində 2 həftə ərzində mentorluq proqramına qatılacaq. Xüsusi ekspertlər layihələr arasından ilk 3 yerin qalibini müəyyənləşdirəcək.
www.enterpriseazerbaijan.gov.az portalının operatoru İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzidir. Portal Prezident İlham Əliyevin 19 sentyabr 2018-ci il tarixli “Qeyri-neft sektorunda rəqabətqabiliyyətli daxili istehsalın dəstəklənməsi ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Sərəncamına əsasən yaradılıb.

Classes continue at the "StartUp School" which is created jointly with the Enterprise Azerbaijan portal and the "Ozmen Entrepreneurship Center" of the University of Nevada, USA.
Startups showed interest in Is Entrepreneurship a Thing?" training by the Founder and manager of the educational venture Connect & head of international partnerships at Tech7 Israeli Koren Maorin.
First of all expert Koren Maor emphasized the importance of creativity and correct analysis of problems in creating start-ups around these questions - "What is entrepreneurship? Who is the entrepreneur? Is entrepreneurship a gift or can it be nurtured? How to start a startup?" and advised them to practice thinking outside the box.
It should be noted that 33 projects selected by experts will participate in trainings at the "StartUp School" during the month of April. At the end of the trainings, 9 projects (teams) selected by experts will participate in the mentoring program at SABAH.Lab's Incubation Center for 2 weeks. In the end, the winners of the first 3 places among the projects will be determined by special experts.