İİTKM-in şöbə müdiri Çində seminarda iştirak edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin İqtisadi təhlil şöbəsinin müdiri Günay Quliyeva Çində təşkil olunmuş "Bir kəmər, bir yol tərəfdaş ölkələri üçün ağıllı hökumət və informasiyalaşdırma" mövzusunda seminarda iştirak edib. Tədbir Çin hökuməti tərəfindən inkişaf etməkdə olan ölkələr və Çin arasında müxtəlif sahələrdə əməkdaşlığı daha da möhkəmləndirmək məqsədilə təşkil olunub.
Seminar çərçivəsində Günay Quliyeva Çin Xalq Respublikasının “Ağıllı hökumət” modelləri ilə tanış olub, Çinin qabaqcıl ağıllı şəhərlərinə səfər edib. Həmçinin, JD.com, HIK Vision, GFMOTO və HOLYSIS kimi tanınmış transmilli korporasiyaların fəaliyyəti ilə yaxından tanışlıq imkanı əldə edib.
Günay Quliyeva səfər nəticəsində müasir idarəetmə modellərinin tətbiqi və innovativ həllərin həyata keçirilməsi sahəsində Çinlə əməkdaşlıq imkanlarını genişləndirmək üçün əhəmiyyətli təcrübə qazanıb.

The Head of the Division at CAERC participated in a seminar in China
Gunay Guliyeva, Head of the Economic Analysis Division at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), participated in a seminar titled "Smart Government and Informatization for One Belt, One Road Partner Countries". The event, organized in China by the Chinese government, aimed to enhance cooperation between developing countries and China across various fields.
During the seminar, Gunay Guliyeva explored the "Smart Government" models implemented in the People's Republic of China and visited its leading smart cities. She also had the opportunity to engage with the activities of renowned transnational corporations such as JD.com, HIK Vision, GFMOTO, and HOLYSIS.
This visit provided Gunay Guliyeva with valuable insights and expertise to foster cooperation with China in adopting modern management models and implementing innovative solutions.