“Ticarətə Hazır” layihəsinin ikinci mərhələsinin ilk təlimi baş tutub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin Azexport.az portalı Beynəlxalq Ticarət Mərkəzi (ITC - International Trade Center) ilə birlikdə “Ticarətə Hazır” layihəsi çərçivəsində “e-Logistcs” mövzusunda ilk təlimi həyata keçirib.
Sinqapur Loqistika Assosasiyasının idarə heyətinin üzvü, ASEAN-nın və digər nüfuzlu qurumların nümayəndəsi olan EE Khong Kie, Max -ın təqdimatında həyata keçirilən təlimdə ümumilikdə 100 dən artıq şəxs iştirak edib. Təlimin ilk günündə iştirakçılara loqistika əməliyyatları, loqistika infkrastrukturu, COVID-19 dövründə loqistikanın təşkili, həmçinin, beynəlxalq loqistikanın sinifləndirilməsinə dair ilkin məlumatlar təqdim olunmuşdur. Layihənin növbəti təlimləri 7,11,14 avqust tarixlərində baş tutacaq.
Qeyd edək ki, “ZOOM” tətbiqi vasitəsi ilə ingilis dilində keçirilən və Azərbaycan dilinə tərcümə olunan təlimin sonunda 70 faizdən yüksək iştirak göstəricisi olan şəxslər “QR” qorunma nişanı ilə təchiz olunmuş elektron sertifikatla təmin olunacaqlar.

The first training of the second phase of the “Ready for Trade” project has been held
Azexport.az, operating under the Economic Reforms Analysis and Communication Center (CAERC), in collaboration with the International Trade Centre (ITC), has conducted the first training session within the framework of the “Ready for Trade” project on the topic of “e-Logistics”.
The training was delivered by EE Khong Kie, a board member of the Singapore Logistics Association and a representative of ASEAN and other reputable organizations. In total, more than 100 participants attended the session. On the first day of the training, participants were provided with introductory information on logistics operations, logistics infrastructure, the organization of logistics during the COVID-19 period, as well as the classification of international logistics. The next training sessions of the project are scheduled to take place on August 7, 11, and 14.
It should be noted that the training was conducted in English via the “Zoom” application and translated into Azerbaijani. Participants who achieve an attendance rate above 70 percent at the end of the program will be awarded electronic certificates equipped with a QR verification code.