SESRIC-in Baş direktoru İİTKM-də olub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) icraçı direktoru Vüsal Qasımlı İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) İslam Ölkələri üçün Statistik, İqtisadi və Sosial Tədqiqat və Təlim Mərkəzinin (SESRIC) Baş direktoru, Türkiyənin sabiq ailə, əmək və sosial xidmətlər naziri Zehra Zümrüt Selçukun rəhbərlik etdiyi nümayəndələri qəbul edib.
Görüşdə professor Vüsal Qasımlı ilk olaraq Azərbaycanda aparılan iqtisadi islahatlar və Mərkəzin bu islahatlara töhfə vermək üçün gördüyü işlər barədə məlumatlar verib. O, İİTKM-in iqtisadi və sosial yöndə apardığı tədqiqatlara toxunub və qeyd edib ki, Mərkəzin əməkdaşları hazırda “İslam maliyyəsi” kitabını yekunlaşdırmaq üzrədirlər. İcraçı direktor bu sahədə əməkdaşlıq imkanlarının böyük olduğunu, birgə tədqiqatların aparılmasının, konfrans, seminar və təlimlərin keçirilməsinin ümumi işin xeyrinə olacağını bildirib.
İslam Ölkələri üçün Statistik, İqtisadi və Sosial Tədqiqat və Təlim Mərkəzinin Baş direktoru Zehra Zümrüt Selçuk rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyəti barədə danışaraq, Azərbaycanla əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını vurğulayıb. O, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi ilə birgə müxtəlif layihələrin icra edilməsi imkanlarını yüksək qiymətləndirib. Həmiçinin iki qurum arasında əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanması ilə bağlı təkliflə də çıxış edib.
Hədiyyələrin təqdimatının ardınca qonaqlar “Bir Pəncərə” İxraca Dəstək Mərkəzinin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.

The General Director of SESRIC visited CAERC
Vusal Gasimli, Executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), Zehra Zumrüt Selcuk, the Director General of the Statistical, Economic and Social Research and Training Center for Islamic Countries (SESRIC) of the Organization of Islamic Cooperation (OIC), the former Minister of Family, Labor and Social Services of Turkey. received his representatives.
At the meeting, Professor Vusal Gasimli first gave information about the economic reforms carried out in Azerbaijan and the work done by the Center to contribute to these reforms. He touched on the economic and social studies conducted by IITKM and noted that the Center's employees are currently finalizing the book "Islamic Finance". The executive director said that there are great opportunities for cooperation in this field, conducting joint researches, holding conferences, seminars and trainings will benefit the common work.
Zehra Zumrut Selchuk, Director General of Statistical, Economic and Social Research and Training Center for Islamic Countries, spoke about the activities of the institution she leads and emphasized that they are interested in cooperation with Azerbaijan. He highly appreciated the possibilities of implementing various projects together with the Center for Analysis and Communication of Economic Reforms. He also made a proposal to sign a memorandum of cooperation between the two institutions.
After the presentation of the gifts, the guests got acquainted with the activities of the "One Stop Shop" Export Support Center.