İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktorun müavini Rəşad Hüseynov Yaponiyada seminarda çıxış edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktorunun müavini Rəşad Hüseynov Asiya İnkişaf Bankı İnstitutunun (AİBİ) Stanford Universiteti ilə birgə Tokio şəhərində təşkil etdiyi beynəlxalq seminarda çıxış edib. Seminarda ictimai siyasət (public policy) sahəsində fəaliyyət göstərən beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri, alimləri, eləcə də digər ölkələrin dövlət nümayəndələri iştirak edib.
Rəşad Hüseynov seminarda “Rəqəmsal Ticarət Qovşağının yaradılması: Azərbaycanın nümunəsində” və “Sosial-iqtisadi inkişaf sahəsində islahatların idarə edilməsi: Azərbaycanın misalında” mövzularında təqdimatlar edib və təqdimatlarla bağlı bir sıra müzakirələrdə sualları cavablandırıb.

Rashad Huseynov, Deputy Executive Director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication spoke at a seminar in Japan
Rashad Huseynov, deputy executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, spoke at the international seminar organized by the Asian Development Bank Institute in Tokyo together with Stanford University. Representatives of international organizations operating in the field of public policy, scientists, as well as state representatives of other countries participated in the seminar.
Rashad Huseynov made presentations at the seminar on "Creating a Digital Trade Hub: the example of Azerbaijan" and "Managing reforms in the field of socio-economic development: the example of Azerbaijan" and answered questions in a series of discussions related to the presentations.