“Enterprise Azerbaijan” portalı ADNSU-da “Startup School 4” layihəsi üzrə infosessiya və təlim keçirib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Startup School 4” layihəsi çərçivəsində infosessiya keçirilib. Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) keçirilən infosessiya layihənin əsas şüarı olan “Beş qitə, 500 startap” konsepsiyasına həsr olunub.
Tədbiri giriş sözü ilə açan ADNSU-nun İnnovasiya Mərkəzinin rəhbəri Əhməd Əhmədzadə universitetdə innovasiya mühitinin inkişafı, tələbələrin startap fəaliyyətinə cəlb olunması üzrə təşəbbüslərin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Sonra “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov və layihə meneceri Aydan Hüseynzadə proqramın məqsədləri, təqdim etdiyi imkanlar və iştirak şərtləri haqqında ətraflı məlumat veriblər. Eyni zamanda iştirakçılara qeydiyyat prosesi, seçim mərhələləri və beynəlxalq əməkdaşlıq perspektivləri izah olunub. İnfosessiya interaktiv formatda davam edib, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, “Startup School 4” proqramı innovativ ideyaların inkişaf etdirilməsini, startapların beynəlxalq innovasiya ekosisteminə inteqrasiyasını və gənc təşəbbüskarların dəstəklənməsini hədəfləyir. Proqram çərçivəsində seçilən startaplar təlim, mentorluq, investorlarla görüş və şəbəkələşmə imkanları əldə edərək öz layihələrini inkişaf etdirəcəklər.
Qeydiyyat prosesi 15 may 2026-cı il tarixinə qədər davam edəcək.

The "Enterprise Azerbaijan" portal held an info session and training on the "Startup School 4" project at ASOIU
An info session was held within the framework of the "Startup School 4" project, initiated by the "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC). The session, held at the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU), was dedicated to the project's core concept: "Five Continents, 500 Startups."
Opening the event, Ahmad Ahmadzada, Head of the Innovation Center at ASOIU, emphasized the importance of developing an innovation environment at the university and initiatives to involve students in startup activities.
Subsequently, Isa Gasimov, Head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, and project manager Aydan Hüseynzada provided detailed information about the program's objectives, the opportunities it offers, and the participation requirements. At the same time, the registration process, selection stages, and international cooperation perspectives were explained to the participants. The info session continued in an interactive format, and questions from the attendees were addressed.
It should be noted that the "Startup School 4" program aims to develop innovative ideas, integrate startups into the international innovation ecosystem, and support young entrepreneurs. Startups selected within the program will develop their projects by gaining access to training, mentoring, meetings with investors, and networking opportunities.
The registration process will continue until May 15, 2026.