“Enterprise Azerbaijan” AMEA-da “Startup School 2” layihəsi ilə bağlı tədbir keçirib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının Almaniyanın Süni İntellekt Araşdırma Mərkəzi və ABŞ-ın Nevada Universiteti ilə birgə həyata keçirdiyi “Startup School 2 – AI for Green Solidarity” layihəsi ilə bağlı növbəti maarifləndirmə tədbirini Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında (AMEA) təşkil edib.
Görüşdə “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Dos. Mətanət Musayeva, layihə meneceri Nəzrin Əkbərova, AMEA Rəyasət Heyəti Aparatının Elm və təhsil şöbəsinin müdiri Dos. Hüseyn Hüseynov, AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri k.ü.f.d. Elmir Babayev, AMEA-nın gənc alimləri, doktorant və dissertantları, həmçinin AMEA-da təcrübə keçən müxtəlif ali təhsil müəssisələrinin tələbələri iştirak ediblər.
Tədbir çərçivəsində M.Musayeva portalın əsas fəaliyyəti və layihə haqqında görüş iştirakçılarına ətraflı məlumat verib, bu layihənin gənc startapçılara təqdim etdiyi imkanlardan danışıb. N.Əkbərova komanda üzvlərinin seçilməsi, layihənin hazırlanması və portal üzərindən qeydiyyatının aparılması prosedurlarını izah edib. “Enterprise Azerbaijan” portalının xarici təcrübəçisi Peter Balogh isə startaplarla bağlı öz təcrübələrini iştirakçılarla bölüşüb.
Tədbirin sonunda iştirakçıların çoxsaylı sualları cavablandırılıb və onlara gələcək fəaliyyətləri ilə bağlı tövsiyələr verilib.
Qeyd edək ki, layihəyə sənəd qəbulu 17 mart 2024-cü ilə qədər davam edir. Qeydiyyat üçün www.startupschool.az və ya https://enterpriseazerbaijan.gov.az/ saytlarına daxil ola bilərsiniz.

"Enterprise Azerbaijan" held an event related to the "Startup School 2" project at ANAS
The latest educational event related to the "Startup School 2 - AI for Green Solidarity" project, jointly implemented by the "Enterprise Azerbaijan" portal operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), the German Research Center for Artificial Intelligence, and the University of Nevada, USA, was organized by the Azerbaijan National Science Academy (ANAS).
The meeting was attended by Matanat Musayeva, head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, Nazrin Akbarova, project manager, Huseyn Huseynov, Head of the Science and Education Department of ANAS, Elmir Babayev, Chairman of the Council of Young Scientists and Specialists of ANAS, young scientists of ANAS, doctoral students, dissertation students, and students from various higher education institutions who had internships at ANAS.
During the event, M. Musayeva provided detailed information to the participants about the main activities of the portal and the project, highlighting the opportunities it offers to young startups. N. Akbarova explained the procedures for selecting team members, preparing the project, and registering through the portal. Peter Balogh, a foreign intern at the "Enterprise Azerbaijan" portal, shared his startup experience with the participants.
At the conclusion of the event, numerous participant questions were addressed, and recommendations were provided for their future activities.
It is noteworthy that the acceptance of documents for the project continues until March 17, 2024. For registration, visit www.startupschool.az or https://enterpriseazerbaijan.gov.az/.