“İslahat Könüllüləri” Təşkilatının ADA Universitetində infosessiyası baş tutub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) nəzdində fəaliyyət göstərən “İslahat Könüllüləri” Təşkilatının rəhbəri İsmət Mehrəliyevanın təşəbbüsü ilə ADA Universitetində infosessiya keçirilib. Sessiyada gənclərə Təşkilatın əsas məqsəd və gələcək hədəfləri, fəaliyyət istiqamətləri və mentorları, həmçinin proqrama qəbul mərhələləri, tələblər və fəaliyyət müddəti haqqında ətraflı məlumat verilib.
İ.Mehrəliyeva Təşkilatın könüllü saytını da təqdim edib. O bildirib ki, gənclər bu sayt vasitəsilə rahat şəkildə qeydiyyatdan keçə bilərlər. Həmçinin könüllülər rəqəmsal platformada təşkilat, təcrübə sahələri, ekspertlər və məzunlar haqqında detallı məlumat ala, həmçinin “Sertifikat axtar” bölməsindən gələcəkdə İİTKM-in təqdim etdiyi sertifikata aid məlumatlara baxa bilərlər. Tələbələr Təşkilatda könüllü olmağın üstünlükləri ilə yanaşı, startap ekosistemi, elektron ticarət və investisiya sahəsindəki innovativ layihələrlə də tanış olublar.
Bununla yanaşı, gənc tədqiqatçıların öz elmi-analitik məqalələrini dərc edə biləcəkləri “İqtisadi İslahatlar” jurnalı barədə məlumatlar tələbələrin diqqətinə çatdırılıb. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən tanınan jurnalın redaksiya heyəti və məqalənin dərc olunması üçün əsas tələblər veb-sayt üzərindən nümayiş olunub.

An info session of the "Reform Volunteers" Organization took place at ADA University
An information session was conducted at ADA University upon the initiative of Ismat Mehraliyeva, the head of the "Reform Volunteers" Organization operating under the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication. The session provided detailed information to young individuals about the organization's primary goal, future objectives, areas of focus, mentors, admission process, requirements, and the duration of their involvement.
I. Mehraliyeva also introduced the organization's volunteer website, emphasizing that registration for young people is easily accessible through this platform. Volunteers can obtain comprehensive information about the organization, practice areas, experts, and graduates on the digital platform. Additionally, details about the certificate offered by IITKM in the future can be found in the "Search for a Certificate" section. Alongside the benefits of volunteering, students were acquainted with innovative projects in the startup ecosystem, e-commerce, and investment.
Furthermore, information regarding the "Economic Reforms" magazine was shared, where young researchers have the opportunity to publish their scientific and analytical articles. The editorial board of the magazine, acknowledged by the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan, and the main requirements for article publication were highlighted on the website.