Vüsal Qasımlı Trokadero Forum İnstitutunun rəhbərini qəbul edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) icraçı direktoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Vüsal Qasımlı Trokadero Forum İnstitutunun (Trocadéro Forum Institute) təsisçisi və prezidenti, professor Elen Vasilinanı qəbul edib.
Qeyd edək ki, E.Vasilinanın rəhbərlik etdiyi beynəlxalq institut tanınmış alimləri və akademikləri bir araya gətirərək dayanıqlı inkişaf ilə bağlı problemlər, habelə yaşıl iqtisadiyyat, bərpa olunan enerji, kənd təsərrüfatı və inşaatla bağlı elmi tədqiqat işləri aparır.
Görüşdə əsasən davamlı inkişaf, yaşıl iqtisadiyyat, Azərbaycan məhsullarının ixracı, Azərbaycanda kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı, dördüncü sənaye inqilabı və süni intellekt sahəsində əsas məqamlar müzakirə olunub.
Müzakirələr zamanı iki beyin mərkəzi arasında əməkdaşlıq imkanları nəzərdən keçirilib, eləcə də süni intellekt və rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafına dair birgə layihələrin hazırlanması haqda razılıq əldə olunub.

Vusal Gasimli met with the head of the Trocadero Forum Institute
Prof.Dr Vusal Gasimli, Executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication met with Prof. Dr Elen Vasilina, founder and president of the Trocadéro Forum Institute.
It is worth noting that the international institute led by E. Vasilina brings together well-known scientists and academicians, conducting scientific research on issues related to sustainable development, green economy, renewable energy, agriculture, and construction.
The main topics discussed during the meeting included sustainable development, the green economy, the export of Azerbaijani products, the development of small and medium enterprises in Azerbaijan, the fourth industrial revolution, and artificial intelligence.
During the discussions, the potential for cooperation between the two think tanks was explored, and an agreement was reached to collaborate on joint projects focusing on the development of artificial intelligence and the digital economy.