“Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Nevada Universitetinin medalı ilə təltif olunub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) nəzdində fəaliyyət göstərən “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Mətanət Musayeva və meneceri Nəzrin Əkbərovanın ABŞ-a səfəri başa çatıb.
Səfərin sonuncu günündə “Enterprise Azerbaijan”ın rəhbərliyi ABŞ-ın Nevada Universitetinin Tahoe şəhərciyini və “Google” şirkətinin San-Fransiskodakı ofisini ziyarət edib; həmçinin, Nevada Universitetinin Özmən Sahibkarlıq Mərkəzinin rəhbəri Mehmet Tosunun “Reno startap həftəsi”nin sponsorları üçün təşkil etdiyi biznes-naharda iştirak edib.
“Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Mətanət Musayeva Özmən Sahibkarlıq Mərkəzi ilə yüksək səviyyədə əməkdaşlığa görə Nevada Universitetinin medalı ilə təltif olunub.
Qeyd edək ki, “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Mətanət Musayeva və meneceri Nəzrin Əkbərova ABŞ-ın Nevada ştatının Reno şəhərində keçirilmiş “Reno startap həftəsi”ndə (Reno Startup Week) iştirak ediblər. Startap həftəsinə “Enterprise Azerbaijan” portalının təşkil etdiyi birinci “Startup School” layihəsinin qalibi olmuş “Abroadventure” startapının nümayəndələri də qatılıblar.

Matanat Musayeva, Head of the "Enterprise Azerbaijan" portal was awarded a medal of the University of Nevada
The visit of the representatives of "Enterprise Azerbaijan" to the United States has ended.
On the last day of the trip, the management of "Enterprise Azerbaijan" visited the Tahoe campus of the University of Nevada, USA and the office of the "Google" company in San Francisco; also participated in the business lunch organized by Mehmet Tosu, the head of the Ozmen Entrepreneurship Center of the University of Nevada, for the sponsors of the "Reno Startup Week".
Matanat Musayeva, the head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, was awarded a medal from the University of Nevada for high-level cooperation with the Ozmen Entrepreneurship Center.
It should be noted that Matanat Musayeva, the head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, and Nazrin Akbarova, their manager, participated in the "Reno Startup Week" held in Reno, Nevada, USA. Representatives of "Abroadventure" startup, which won the first "Startup School" project organized by "Enterprise Azerbaijan" portal, also participated in the startup week.