İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu Enterprise Azerbaijan portalının rəhbəri Mətanət Musayeva “Startup School” layihəsinin növbəti fəaliyyət planını müzakirə etmək üçün Türkiyənin Ankara şəhərində yerləşən OSTİM Texniki Universitetində olub.
Universitetdə Enterprise Azerbaijan və ABŞ-ın Nevada Universitetinin Özmən Sahibkarlıq Mərkəzinin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində yaradılan “Startup School” layihəsinin növbəti mərhələdə fəaliyyətinə dair “yol xəritəsi”nin təsdiq olunması istiqamətində müzakirə aparılıb. Müzakirələrdə iştirak edən Enterprise Azərbaycan portalının rəhbəri Mətanət Musayeva və Özmen Sahibkarlıq Mərkəzinin direktoru Mehmet Serkan Tosun İİTKM, Nevada Universiteti və OSTİM Texniki Universiteti arasında gələcək əməkdaşlıqlar barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Səfər çərçivəsində qonaqlar həmçinin “Startup School” layihəsinin mentorlarından olan OSTİM Texniki Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən OSTiMTECH Sahibkarlıq və Liderlik Mərkəzinin direktoru Melike Aktaş Bozkurt ilə bərabər OSTİM İdarə Heyətinin sədri Orhan Aydın ilə görüşüblər. OSTİM haqqında məlumat verən Orhan Aydın Özmen Sahibkarlıq Mərkəzi və Enterprise Azerbaijan ilə əməkdaşlıq edilə biləcək sahələr haqqında da fikirlərini bölüşüb.
Daha sonra Mətanət Musayeva OSTİM Texnoparkını, İNNO:14 Akselerasiya Mərkəzini və “ELMED Medical Systems” beynəlxalq şirkətini ziyarət edib, texnoparkın ümumi fəaliyyəti, İNNO:14 Akselerasiya Mərkəzinin məqsədi və hazırkı vəziyyəti ilə tanış olub. Qonaqlara OSTİM Texnoparkın gələcək hədəfləri və istehsal xətti haqqında məlumat verilib, gələcək əməkdaşlıqlar ətrafında müzakirə aparılıb.

Matanat Musayeva, head of the Enterprise Azerbaijan portal operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, visited OSTIM Technical University in Ankara, Turkiye, to discuss the next action plan of the "Startup School" project.
At the university, a discussion was held in the direction of approving the "roadmap" for the next stage of the "Startup School" project, which was created within the framework of the joint cooperation between Enterprise Azerbaijan and the Ozmen Entrepreneurship Center of the University of Nevada, USA. Matanat Musayeva, the head of the Enterprise Azerbaijan portal, and Mehmet Serkan Tosun, director of the Ozmen Entrepreneurship Center, who participated in the discussions, exchanged ideas about future cooperation between IITKM, University of Nevada and OSTIM Technical University.
As part of the visit, the guests also met Melike Aktaş Bozkurt, the director of the OSTiMTECH Entrepreneurship and Leadership Center operating under the OSTIM Technical University, who is one of the mentors of the "Startup School" project, and Orhan Aydin, the chairman of the OSTIM Board of Directors. Orhan Aydın, who gave information about OSTİM, shared his ideas about potential areas of cooperation with the Self-Employment Center and Enterprise Azerbaijan.
Later, Matanat Musayeva visited OSTIM Technopark, INNO:14 Acceleration Center and "ELMED Medical Systems" international company, got acquainted with the general activity of the technopark, the goal and current situation of INNO:14 Acceleration Center. The guests were informed about the future goals and production line of OSTIM Technopark, and a discussion was held regarding future cooperation.