“Startup School” fəaliyyətə başlayır
Enterprise Azerbaijan portalı və ABŞ-ın Nevada Universitetinin “Özmən Sahibkarlıq Mərkəzi” ilə birgə yaratdığı “StartUp School”un rəsmi açılışı aprel ayının 3-də keçiriləcək.
Açılışda “StartUp School”un bütün mentorları, tərəfdaşlar və rəsmi qonaqlar iştirak edəcək.
Qeydiyyat müddətində, müxtəlif ölkələrdən müraciət edən 200 layihə arasından ekspertlər tərəfindən seçilən layihə “StartUp School”da aprel ayı boyunca treninqlərə qoşulacaq.
Treninqlərin sonunda ekspertlər tərəfindən seçilən 9 layihə (komanda) SABAH.Labın İnkubasiya Mərkəzində 2 həftə ərzində mentorluq proqramına qatılacaq.
Mükafatlandırma mərasimdə xüsusi ekspertlər tərəfindən layihələr arasından ilk 3 yerin qalibi müəyyənləşdiriləcək.
Qalib layihələrə:
- II və III yerlərin qaliblərinə “SABAH.lab”-ın akselerasiya proqramında iştirak imkanı
- “Fintech” nominasiyasında seçilən komandaya PASHA Bank-da təcrübə keçmək imkanı veriləcəkdir.
Nəzərinizə çatdıraq ki, “StartUp School” layihəsinə qoşulmaq üçün müraciət edən amma seçilməyən layihələrə Enterprise Azerbaijan İnkubasiya Mərkəzində və tərəfdaş qurumların inkubasiya və akselerasiya mərkəzlərinə rezidentlik təklif olunacaq. Onların startaplarına biznes planının inkişafı, bazar araşdırması və əməliyyatların idarə edilməsinə dəstək göstərləcək, yerli və xarici bazarlara asan çıxış təmin olunacaq.
Qeyd edək ki, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin opratoru olduğu www.enterpriseazerbaijan.gov.az portalı Prezident İlham Əliyevin 19 sentyabr 2018-ci il tarixli “Qeyri-neft sektorunda rəqabətqabiliyyətli daxili istehsalın dəstəklənməsi ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Sərəncamına əsasən yaradılıb.

"Startup school" is starting
The official inauguration ceremony of the "StartUp School" created with the cooperation of EnterpriseAzerbaijan and the "Ozmen Entrepreneurship Center" of the University of Nevada (USA) will be held on April 3.
All mentors, partners, and official guests of "StartUp School" will participate in the Inauguration Ceremony.
During the registration period, 32 projects selected by experts among 200 projects that applied from different countries will join the trainings at "StartUp School" during the April.
At the end of the trainings, 9 projects (teams) selected by experts will participate in the mentoring program at Incubation Center of SABAH.lab for 2 weeks.
The winners of the first 3 places among the projects will be determined by special experts at the awarding ceremony.
The winning projects:
- Opportunity to participate in I2B training in the USA for the winner of the 1st place
- Support from the State Employment Agency to the winners of II and III places
- Opportunity to participate in the acceleration program of SABAH.lab for the winners of II and III places
- Provision of accelerated support by KOBIA to the application for "Startup Certificate" of the projects to be selected.
- The team selected in the "Fintech" nomination will be given the opportunity to get experience at PASHA Bank.
It should be noted that the projects that apply to join the "StartUp School" project but are not selected will be offered a residency at the Enterprise Azerbaijan Incubation Center and incubation and acceleration centers of partner institutions. Their startups will be supported on business plan development, market research, and operations management, and will be provided with easy access to local and foreign markets.