“EnterpriseAzerbaijan” və Amerika Birləşmiş Ştatlarının Nevado Universiteti əməkdaşlığa başlayır
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) və Amerika Birləşmiş Ştatlarının Nevado Universiteti arasında görüş keçirilib.
Tədbirdə Nevado Universitetinin professoru, Özmen Sahibkarlıq Mərkəzinin direktoru, Beynəlxalq Biznes Proqramları üzrə mütəxəssis Mehmet Tosun, İİTKM-in Layihələr departamentinin rəhbəri Vüsalə Cəfərova və EnterpriseAzerbaijan.com portalının rəhbəri Mətanət Musayeva iştirak ediblər.
Görüşdə Azərbaycanda biznes mühiti və sahibkarlıq, beynəlxalq investisiyalar və xarici investorların cəlbi, innovasiya və startap ekosistemi haqqında fikir mübadiləsi aparılıb, həmçinin Nevado Universiteti və “EnterpriseAzerbaijan” arasında çoxsahəli əməkdaşılığa dair məsələlər müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, İİTKM ilə Nevado Universiteti arasında anlaşma memorandumu 2021-ci ildə qüvvəyə minib.

“EnterpriseAzerbaijan” and the University of Nevada of the United States begin cooperation
A meeting has been held between the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) and the University of Nevada of the United States.
The event was attended by Professor of the University of Nevada, Director of the Ozmen Center for Entrepreneurship, International Business Programs Specialist Mehmet Tosun, Head of Projects Department Vusala Jafarova and Head of EnterpriseAzerbaijan.com portal Matanat Musayeva.
The sides exchanged views on the business environment and entrepreneurship in Azerbaijan, international investment and attraction of foreign investors, innovation and startup ecosystem, issues of multipurpose cooperation between the University of Nevada and EnterpriseAzerbaijan were also discussed.
It should be noted that the memorandum of understanding between CAERC and the University of Nevada came into force in 2021.