“Enterprise Azerbaijan” portalı ilə Boğaziçi Universiteti Texnoparkı arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalı innovasiya ekosisteminin inkişafı məqsədilə beynəlxalq tərəfdaşlıq əlaqələrini gücləndirməyə davam edir. Bu istiqamətdə Boğaziçi Universiteti Texnoparkının İnkubasiya Mərkəzinin nümayəndələri ilə onlayn görüş keçirilib.
Görüşdə Boğaziçi Universiteti Texnoparkının İnkubasiya Mərkəzinin “TUBİTAK 1812 İnvestisiya-əsaslı Sahibkarlığın Dəstəklənməsi Proqramı” (TUBİTAK 1812 Yatırım Tabanlı Girişimcilik Destek Programı) çərçivəsində həyata keçiriləcək “2026–2028-ci illərdə BiGG I. Mərhələ Akselerasiya Proqramı Çağırışı” (2026–2028 Dönemi BiGG Aşama 1 Hızlandırma Programı Çağrısı) üzrə əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.
“Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov Azərbaycan və Türkiyə innovasiya ekosistemləri arasında qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin, startapların inkişafı və texnoloji təşəbbüslərin dəstəklənməsinin vacibliyini vurğulayıb.
Boğaziçi Universiteti Texnoparkının nümayəndələri – Mücahit Sak və Ayşe Aykanat əməkdaşlıq imkanlarını yüksək qiymətləndirərək, birgə layihələrin təşkili və startapların dəstəklənməsi sahəsində əməkdaşlığa maraqlı olduqlarını ifadə ediblər.
Tərəflər gələcəkdə birgə layihələrin reallaşdırılması, texnoloji təşəbbüslərin dəstəklənməsi və təcrübə mübadiləsinin genişləndirilməsi barədə razılığa gəliblər.

Cooperation opportunities were discussed between the "Enterprise Azerbaijan" portal and Boğaziçi University Technopark
The “Enterprise Azerbaijan” portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), continues to strengthen its international partnerships to support the development of the innovation ecosystem. In this context, an online meeting was held with representatives of the Incubation Center of Boğaziçi University Technopark.
During the meeting, the prospects for cooperation within the framework of the "2026–2028 BiGG Phase I Acceleration Program Call," which will be implemented under the “TUBITAK 1812 Investment-Based Entrepreneurship Support Program,” were discussed.
The head of the “Enterprise Azerbaijan” portal, Isa Gasimov, emphasized the importance of mutual experience exchange between the innovation ecosystems of Azerbaijan and Türkiye, as well as the development of startups and support for technological initiatives.
Representatives of Boğaziçi University Technopark – Mücahit Sak and Ayşe Aykanat – highly appreciated the cooperation opportunities and expressed their interest in joint projects and collaboration in supporting startups.
The parties agreed on implementing joint projects in the future, supporting technological initiatives, and expanding experience exchange.