“Azexport Talks”: Biznesin inkişafına təsir edən amillər müzakirə olundu
İİTKM-nin operatoru olduğu “Azexport” portalının “Azexport Talks” layihəsinin növbəti görüşü baş tutub. Bu görüşün qonağı biznesin inkişafı üzrə məsləhətçi Hikmət Əliyev olub. H. Əliyev bildirib ki, müasir biznes mühitində uğur qazanmaq üçün sahibkarlar trendləri izləməli, rəqəmsal transformasiyaya açıq olmalı və innovativ həllərdən istifadəni genişləndirməlidirlər. O, əlavə edib ki, sahibkarlar öz bizneslərini yaxşı tanımalı, bütün istiqamətlər üzrə baş verən proseslərə bələd olmalıdırlar ki, yarana biləcək çətinlikləri öncədən hiss edərək zəruri tədbir görə bilsinlər.
Görüşdə mebel istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən şirkətin problemləri simulyasiya olunaraq sual-cavab formatından müzakirə edilib, iştirakçıların cavabları ekspertlər tərəfindən şərh olunub.
Görüşün moderatoru “Azexport” portalının rəhbəri Ayxan Qədəşov bildirib ki, bənzər təlimlərin keçirilməsi sahibkarların və gənclərin maariflənməsinə və inkişafına xidmət edir. “Azexport Talks” yeni layihə olsa da, artıq üç müxtəlif mövzunu əhatə edən məhsuldar görüşlər təşkil olunub. Növbəti həftələrdə müxtəlif sahələr üzrə ekspertlərin iştirakı ilə müzakirələr davam etdiriləcək.

The latest meeting of the Azexport Talks project, organized by the Azexport Portal under the CAERC, was held recently. The guest of this session was Hikmet Aliyev, a business development consultant. Mr. Aliyev emphasized that, in order to succeed in the modern business environment, entrepreneurs should stay abreast of current trends, embrace digital transformation, and expand the use of innovative solutions. He further noted that entrepreneurs must have a comprehensive understanding of their business operations and remain aware of developments across all areas to anticipate potential challenges and take proactive measures.
During the meeting, the challenges faced by a company operating in the furniture production sector were simulated and discussed in a question-and-answer format. Participants' responses were reviewed and analyzed by industry experts.
The session was moderated by Aykhan Gadashov, Head of the Azexport Portal, who highlighted that such training sessions contribute significantly to the education and professional development of entrepreneurs and young people. Although Azexport Talks is a relatively new initiative, three productive meetings covering diverse topics have already been held. Discussions are set to continue in the coming weeks, featuring experts from various fields.