İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) icraçı direktoru Vüsal Qasımlı Asiya İnkişaf Bankı İnstitutunun (AİBİ) baş icraçı direktoru Tetsuşi Sonobenin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Vüsal Qasımlı Azərbaycanda həyata keçirilən iqtisadi islahatlar, eləcə də mərkəzin fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib. O, İİTKM-in yerli və nüfuzlu beynəlxalq qurumlarla əməkdaşlığından və bu əməkdaşlığın ölkənin iqtisadi islahatlarına təsirindən söz açıb. Bildirib ki, mərkəz rəqəmsal iqtisadiyyata keçid, innovasiya və texnologiyaya inteqrasiya kimi məsələlərdə fəal iştirak edir.
Tetsuşi Sonobe isə qarşılıqlı əməkdaşlıq və yeni təşəbbüslərin işlənib hazırlanmasında İİTKM-lə əməkdaşlıq etmək niyyətini ifadə edib. Görüşdə iki qurum arasında ortaq layihələrin və tədqiqatların həyata keçirilməsi imkanları müzakirə olunub.
Sonda qonaqlar İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin “Bir Pəncərə” İxraca Dəstək Mərkəzində də olub. İİTKM-in şöbə müdiri Nicat Hacızadə Mərkəzin fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib.

Vusal Gasimli, the Executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication,met with a delegation led by Tetsushi Sonobe, the Chief executive director of the Asian Development Bank Institute (ADBI).
Vusal Gasimli provided detailed information about the economic reforms implemented in Azerbaijan, as well as the activities of the center. He spoke about CAERC's cooperation with local and influential international institutions and the impact of this collaboration on the country's economic reforms. He highlighted the center's active involvement in issues such as the transition to the digital economy, innovation, and technology integration.
Tetsushi Sonobe expressed his intention to cooperate with CAERC through mutual collaboration and the development of new initiatives. The possibilities of joint projects and research between the two institutions were discussed during the meeting.
At the end, the guests also visited the "One Stop Shop" Export Support Center of the Economic Reforms Analysis and Communication Center. Nijat Hajizadeh, the head of the department at CAERC, provided detailed information about the center's activities.