1 mart 1982-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Quba şəhərində anadan olub.
2000-2005-ci illərdə Milli Aviasiya Akademiyasının İqtisadiyyat və hüquq fakültəsində İqtisadiyyat ixtisası üzrə tam ali təhsil alıb.
2009-2012-ci illərdə Naxçıvan Dövlət Universitetində Hüquqşünaslıq ixtisası üzrə bakalavr təhsili alıb.
2021-2023-cü illərdə Polşanın Lodz Universitetində Beynəlxalq və siyasi tədqiqatlar fakültəsində Beynəlxalq marketinq üzrə magistr təhsili alıb.
2022-2023-cü illərdə “Erasmus+” təhsil mübadilə proqramı çərçivəsində Almaniyanın Xemnitz Texniki Universitetində Siyasi elmlər və dövlət idarəçiliyi üzrə magistr dərəcəsi alıb.
2000-2007-ci illərdə “Philip Morris International” şirkətində ticarət marketinqi mütəxəssisi və "Alko Ltd”-nin rəsmi distribütoru işləyib.
2007-2014-cü illərdə Bakı şəhər prokurorluğunun İstintaq idarəsinin mütəxəssisi vəzifəsində çalışıb.
2014-2018-ci illərdə Bakı şəhər prokurorluğunun İstintaq idarəsinin böyük mütəxəssisi vəzifəsində çalışıb.
2024-cü ildə “Customs Consultancy and Representation Services” MMC-də Gömrük rəsmiləşdirilməsi üzrə mütəxəssis vəzifəsində çalışıb.
2025-ci ilin yanvar ayından İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin İqtisadi təhlil şöbəsində baş məsləhətçi vəzifəsinə təyin olunub.
Azərbaycan, rus, ingilis (C1), alman (A2), ukrain(A2) dillərini bilir.
Ailəlidir, 1 övladı var.