“Startup School - 2” layihəsinə sənəd qəbulu başlayır
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalı ABŞ-ın Nevada Universiteti və Almaniyanın Süni İntellekt Araşdırma Mərkəzi ilə birgə “AI for Karabakh” (Qarabağ üçün süni intellekt) devizi ilə “Startup School 2” layihəsinə start verir.
- ABŞ, İngiltərə, Türkiyə, Rusiya və Azərbaycandan olan mentorlar tərəfindən təlim;
- 6 layihəyə Türkiyədə OSTİM Texnologiya Mərkəzində praktiki təlimlərdə iştirak imkanı;
- 6 layihəyə SABAH.HUB-ın mentorluq proqramında iştirak imkanı;
- Seçiləcək layihələrin “Startap şəhadətnaməsi” üçün müraciətinə KOBİA tərəfindən sürətləndirilmiş dəstəyin göstərilməsi.
Layihəyə 1 fevral 2024-cü il tarixindən hər hansı ali təhsil müəssisəsini təmsil edən, süni intellekt ilə bağlı layihəsi və ya ideyası olan hər kəs (fərdi və ya komanda şəklində) müraciət edə bilər. Nəzərinizə çatdırırıq ki, tədris ingilis dilindədir.
Daha ətraflı məlumat və qeydiyyat üçün www.startupschool.az və ya https://enterpriseazerbaijan.gov.az/ saytlarına daxil olun.

The "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, is launching the "Startup School 2" project with the motto "AI for Karabakh" in cooperation with the University of Nevada, USA and the German Research Center for Artificial Intelligence.
Opportunities offered to startups:
- Training by mentors from USA, England, Turkiye, Russia and Azerbaijan;
- An international level certificate for all startups who complete the course;
- 6 projects have the opportunity to participate in practical training at OSTIM Technology Center in Turkey;
- The opportunity to participate in SABAH.HUB's mentoring program for 6 projects;
- Provision of accelerated support by KOBIA to the application for "Startup certificate" of the projects to be selected.
From February 1, 2024, anyone representing any higher education institution who has a project or idea related to artificial intelligence (individual or team) can apply to the project.
For more information and registration, visit www.startupschool.az or https://enterpriseazerbaijan.gov.az/.