EnterpriseAzerbaijan.com portalında Özəl Sektorun İnkişafı üzrə İslam Korporasiyası ilə görüş keçirilib
EnterpriseAzerbaijan.com portalının təşkilatçılığı ilə Özəl Sektorun İnkişafı üzrə İslam Korporasiyasının Avropa və MDB ölkələri üzrə regional rəhbəri Samir Tağıyev startapçılarla görüş keçirib. Görüş zamanı startapçılar layihələrini təqdim ediblər və investisiya cəlbi ilə bağlı müzakirələr aparılıb. Görüşdə iştirak edən startap layihələri bunlardır:
Bonpini - daşınmaz əmlakı paylaşaraq kirayələməyə kömək edən rəqəmsal platforma;
Nursecome - tibb xidmətlərinin onlayn sifarişi üçün platforma;
Pagesales - elanların və oyunların alqı-satqısının yerləşdirilməsi üçün platforma;
W-ball - kimyəvi maddə az istifadə etməklə paltarlarda və digər əşyalarda daha çox təmizlik yaratmağı təmin edən təmizlik texnologiyası;
Wogether - Autizm xəstəliyi olan insanların bir-biri ilə ünsiyyət qurması və sosiallaşması üçün sosial şəbəkə. Sözügedən layihə Azərbaycan Autizm Assosiasiyası tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
Xatırladaq ki, EnterpriseAzerbaijan.com portalı Prezident İlham Əliyevin 2016-cı il 6 dekabr tarixli 1138 nömrəli Fərmanı ilə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin nəzdində yaradılıb.

A Meeting with Islamic Corporation for Private Sector Development Held on EnterpriseAzerbaijan.com Portal
EnterpriseAzerbaijan.com portal organized a meeting of a Regional Manager for CIS ad Europe of Islamic Corporarion for Private Sector Development Samir Taghiyev with startuppers. During the meeting, the staruppers presented their projects and talked about attraction of investments. The following is the list of startup projects that were presented:
Bonpini - a digital platform that helps to share and rent real estate;
Nursecome – a platform to order medical services online;
Pagesales – a platform for placing ads andpurchase and sale of games;
W-ball - cleaning technology that allows better cleaning of clothes and other items with less use of chemicals;
Wogether – social network for people with autism to communicate with each other and socialize. Azerbaijan Autism Association highly assessed this project.
It should be mentioned that EnterpiseAzerbaijan.com portal was created on December 6, 2016 by the Decree No.1138 of President Ilham Aliyev within the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.