“Enterprise Azerbaijan” portalı “TEKTiTE 2026” üzrə beynəlxalq əməkdaşlıq görüşündə təmsil olunub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin “Enterprise Azerbaijan” portalının nümayəndələri “TEKTiTE 2026” beynəlxalq innovasiya platforması çərçivəsində keçirilən onlayn görüşdə iştirak ediblər. Görüş tərəfdaş ölkələr və qurumlar arasında ilkin koordinasiya, eləcə də əməkdaşlıq imkanlarının müzakirəsi məqsədi daşıyıb.
Görüşdə “Enterprise Azerbaijan” tərəfindən həyata keçirilən “Startup School” layihələri, həmçinin portalın Azərbaycanın innovasiya ekosistemi, yerli startapların beynəlxalq platformalara inteqrasiyası istiqamətində fəaliyyəti təqdim edilib.
“TEKTiTE-2026” qlobal innovasiya və texnologiya əməkdaşlığına həsr olunmuş beynəlxalq proqramdır. Proqram çərçivəsində startaplar, tədqiqat mərkəzləri, korporativ strukturlar və investorlar arasında texnologiya transferi, PoC (Proof of Concept), birgə R&D və kommersiyalaşdırma imkanları yaradılır. “TEKTiTE-2026” Cənubi Koreyada yerləşən “DeltaTech-Korea” şirkəti tərəfindən təşkil olunur və tədbirin planlaşdırılması, platformanın idarə edilməsi, eləcə də qlobal tərəfdaşların cəlb edilməsi bu şirkət tərəfindən həyata keçirilir.
Azərbaycandan olan startaplar “TEKTiTE-2026” vasitəsilə beynəlxalq korporasiyalarla birbaşa əlaqə qurmaq, öz texnoloji həllərini qlobal platformada təqdim etmək, pilot layihələrdə iştirak etmək və yeni bazarlara çıxış imkanları əldə edə bilərlər.

“Enterprise Azerbaijan” Portal Represented at International Cooperation Meeting for “TEKTiTE 2026”
Representatives of the “Enterprise Azerbaijan” portal of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication took part in an online meeting held within the framework of the international innovation platform “TEKTiTE 2026.” The meeting aimed to establish initial coordination among partner countries and organizations, as well as to discuss opportunities for cooperation.
During the meeting, the “Startup School” projects implemented by Enterprise Azerbaijan were presented. The portal’s activities related to Azerbaijan’s innovation ecosystem and the integration of local startups into international platforms were also highlighted.
“TEKTiTE 2026” is an international program dedicated to global innovation and technology cooperation. Within the program, opportunities are created for technology transfer, Proof of Concept (PoC), joint research and development, and commercialization among startups, research centers, corporate structures, and investors. “TEKTiTE 2026” is organized by the South Korea based company DeltaTech-Korea, which is responsible for event planning, platform management, and the engagement of global partners.
Through “TEKTiTE 2026,” Azerbaijani startups can establish direct connections with international corporations, present their technological solutions on a global platform, participate in pilot projects, and gain access to new markets.