“Enterprise Azerbaijan” Nyukasl Universiteti ilə “Startup School 2” layihəsində əməkdaşlıq edəcək
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Mətanət Musayeva və meneceri Nəzrin Əkbərova ilə İngiltərənin Nyukasl (Newcastle) Universitetinin professorları Fiona Vaythörst (Fiona Whitehurst) və Natalya Radko arasında əməkdaşlıq görüşü keçirilib.
M.Musayeva portalın həyata keçirdiyi layihələr, o cümlədən bu il təşkil olunacaq “Startup School 2 – AI for Green Solidarity” layihəsi barədə qonaqları məlumatlandırıb.
Görüşdə həmçinin “Startup School 2 – AI for Green Solidarity” layihəsi çərçivəsində birgə həyata keçiriləcək “Mentoring for mentors” proqramının detalları müzakirə olunub. F. Vaythörst Nyukasl Universiteti ilə “Enterprise Azerbaijan” arasında əməkdaşlıq perspektivləri barədə danışıb. N.Radko isə Qazaxıstan universitetləri, “Astana HUB” və ümumiyyətlə bu ölkənin startap ekosisteminin hazırkı vəziyyəti haqqında məlumat verib və əməkdaşlıq edilə biləcək sahələr haqqında öz fikirlərini bölüşüb.

"Enterprise Azerbaijan" will cooperate with Newcastle University in the "Startup School 2" project
A cooperation meeting took place at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication between Matanat Musayeva, head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, Nazrin Akbarova, manager of the portal, and professors Fiona Whitehurst and Natalya Radko from Newcastle University in England.
M.Musayeva briefed the guests on the portal's ongoing projects, including the upcoming "Startup School 2 - AI for Green Solidarity" project scheduled for this year.
The meeting delved into the specifics of the "Mentoring for mentors" program, a joint initiative under the "Startup School 2 - AI for Green Solidarity" project. Professor Whitehurst discussed potential collaboration opportunities between Newcastle University and "Enterprise Azerbaijan." Meanwhile, Professor Radko provided insights into the current landscape of Kazakh universities, "Astana HUB," and the overall startup ecosystem in the country, sharing perspectives on potential areas of cooperation.