“Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası” üzrə işçi qrupların görüşlərinə start verilib
“Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın 2024-cü ilin birinci yarısı üzrə monitorinqinə dair hesabatın müzakirələrinə start verilib. Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin 12 iyun 2023-cü il tarixli 487s nömrəli Sərəncamı ilə Strategiyada nəzərdə tutulmuş tədbirlərin tam, vaxtında və effektiv icrasını təmin etmək və aidiyyəti dövlət orqanlarının fəaliyyətlərinin əlaqələndirilməsi məqsədilə səkkiz İşçi qrup yaradılıb. Təşkil olunan müzakirələrdə 2024-cü il üzrə hədəflənmiş işlərin cari ilin ilk altı ayında icra vəziyyəti müzakirə ediləcək.
“İqtisadi artım”, “Makroiqtisadi dayanıqlılıq”, “İnklüziv sosial inkişaf və sosial təminat”, “İnsan kapitalı və təhsil”, “İnnovasiya”, “Sağlam həyat tərzi”, “Ekoloji məsələlər”, “Yaşıl enerji məkanı” işçi qruplarının görüşləri barədə məlumatı İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu www.monitoring.gov.az saytından əldə etmək mümkündür. Bu rəsmi saytın rəqəmsal təqvimi vasitəsi ilə görüşlər barədə əvvəlcədən məlumatlar təqdim olunur.
İlk müzakirə Strategiyanın 5.2-ci məqsədi üzrə “Yaşıl enerji məkanı” İşçi qrupunun iclasında aparılacaq.

Meetings of working groups on the "Socio-economic development strategy of the Republic of Azerbaijan in 2022-2026" have been started
Discussions on the report monitoring the "Socio-Economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan for 2022-2026" for the first half of 2024 have begun. Eight working groups were established by the Order of the Prime Minister of the Republic of Azerbaijan (No. 487s dated June 12, 2023) to ensure the full, timely, and effective implementation of the measures outlined in the Strategy and to coordinate the activities of relevant state bodies. The discussions will focus on reviewing the status of the tasks set for 2024 during the first six months of the current year.
Information about the meetings of the working groups on "Economic Growth," "Macroeconomic Stability," "Inclusive Social Development and Social Security," "Human Capital and Education," "Innovation," "Healthy Lifestyle," "Environmental Issues," and "Green Energy Space" can be found on the website www.monitoring.gov.az, managed by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication. Details of upcoming meetings are also available via the digital calendar on the official website.
The first discussion will be held at the meeting of the "Green Energy Space" Working Group under the Strategy’s 5.2 objective.