Azərbaycan Respublikası İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Azexport.az” internet portalı Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının dəstəyilə “Baku Transit Forum 2021: Smart City” adlı beynəlxalq onlayn tədbir keçirib.
Tədbiri giriş sözü ilə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı açıb.
Daha sonra Beynəlxalq Bank sədrinin müavini Elmir Həbibullayev, VISA şirkətinin departament rəhbəri Andrey Aleykin, Mərkəzi Bankın nümayəndələri çıxışlar ediblər.
“Baku Transit Forum 2021: Smart City” adlı beynəlxalq tədbir bir neçə panel müzakirələri ilə davam edib. Müzakirələrdə Azərbaycan, Rusiya, Ukrayna, Gürcüstan, Belarus, Qətər, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri və digər ölkələri təmsil edən dövlət qurumlarının nümayəndələri və qabaqcıl şirkətlərin rəhbərləri nəqliyyat infrastrukturunda tətbiq olunan yeni nəsil nağdsız ödəniş texnologiyaları, innovativ layihələr, “ağıllı şəhər” modelinin qabaqcıl nümunələri, iqtisadi və sosial faydaları, nəqliyyat infrastrukturunda əldə olunan nailiyyətlər və perspektivləri barədə təqdimatlarla çıxış ediblər.

The Azexport.az portal, which is operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, with the support of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan organized an online international event titled “Baku Transit Forum 2021: Smart City”.
Executive Director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication Vusal Gasimli delivered an opening speech. Executive Dir
Afterwa
Afterward, Deputy Chairman of the International Bank Elmir Habibullayev, the head of the department of VISA Andrey Aleykin, the representatives of the Central Bank made speeches.
The international event titled “Baku Transit Forum 2021: Smart City” covered a few discussion panels. Representatives of government agencies and heads of leading companies from Azerbaijan, Russia, Ukraine, Georgia, Belarus, Qatar, the United Arab Emirates, and other countries made presentations on such topics as new generation cashless payment technologies applied in transport infrastructure, innovative projects, advanced examples of “smart city” model, economic and social benefits, achievements and prospects in transport infrastructure.