The President of the Republic of Azerbaijan has approved the Law of the Republic of Azerbaijan on making amendments to the Law “On accounting” of the Republic of Azerbaijan. The relevant
Strategic Road Map on National Economy and Key Sectors of The Economy of Azerbaijan is designed to ensure economy’s competitiveness, inclusion and increased social welfare based on sustainable
President of the Republic of Azerbaijan issued a Decree to expand export potential and competitiveness of non-oil sector with special emphasis on preservation of its high growth rate, harmonize legal
Based on the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan No 2295, dated 01 September 2016, the Ministry of Culture and Tourism will hold annual shopping festivals in Azerbaijan. Accordingly
The Ministry of Taxes prepared the draft law with respect to implementation of the Presidential Order № 2257, dated on August 4, 2016 “on approval of tax reforms directions in 2016”