“Startup school”da ideya yarışı keçiriləcək
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu Enterprise Azerbaijan portalı və ABŞ-ın Nevada Universitetinin “Özmən Sahibkarlıq Mərkəzi” ilə birgə yaratdığı “StartUp School”da ideya yarışı olacaq.
Enterprise Azerbijan portalının rəhbəri Mətanət Musayeva bildirib ki, “StartUp School”a müraciət edən 200 layihə arasında startap layihələri ilə yanaşı ideyalar da üstünlük təşkil edib. Bu ideyalar arasından ekspertlərin ən yaxşı hesab etdiyi 21 layihə “Ən Yaxşı İdeya” nominasiyasında yarışmaq üçün vəsiqə qazanıb.
M.Musayeva məlumat verib ki, qalib ideyalardan 8-i xanım startaplara məxsusdur. Müsabiqədə 15-25 yaş həddi arasında 16 nəfər qalib olub ki, bunlardan 2 nəfəri 15 yaşlı Azərbaycan vətəndaşları Ruslan Nəbili və Rəna Məmmədlidir. “StartUp School”a yeni ideyaları ilə müraciət edənlər arasında gənclər üstünlük təşkil etsə də, müsabiqədə yaşı 25-45 arası olan 4 nəfər də iştirak edib. Qalib ideya startapları arasında 4 nəfər Türkiyə vətəndaşı var. Onlardan biri 53 yaşlı Türkiyə vətəndaşı Ahmed Kadioğludur.
İdeya yarışı ilə bağlı sonrakı mərhələlər haqqında ətraflı məlumat veriləcək. Bunun üçün bizi izləyin: www.startupschool.az, https://enterpriseazerbaijan.gov.az/-a

There will be an idea competition at the Enterprise Azerbaijan portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, and at the "StartUp School" created jointly with the "Ozmen Entrepreneurship Center" of the University of Nevada, USA.
Matanat Musayeva, the head of the Enterprise Azerbaijan portal, said that among the 200 projects that applied to the "StartUp School", along with startup projects, ideas prevailed. Among these ideas, 21 projects, considered the best by experts, qualified to compete in the "Best Idea" category.
M. Musayeva informed that 8 of the winning ideas belong to women startups. 16 people between the ages of 15 and 25 won the competition, 2 of them are 15-year-old Azerbaijani citizens Ruslan Nabili and Rena Mammad. Although young people predominated among those who applied to "StartUp School" with new ideas, 4 people aged between 25-45 also participated in the competition. There are 4 Turkish citizens among the winning idea start-ups. One of them is 53-year-old Turkish citizen Ahmed Kadioglu.
Detailed information about the next stages of the idea competition will be provided. Follow us for this: www.startupschool.az, https://enterpriseazerbaijan.gov.az/