“Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School 4” layihəsi çərçivəsində ATU-da təlim keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Startup School 4: Beş qitə - 500 startap” proqramı çərçivəsində növbəti təlim və infosessiya Azərbaycan Tibb Universitetində (ATU) keçirilib.
“Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov “Startup School 4” proqramını təqdim edərək layihənin məqsədləri, iştirak mexanizmi, seçim mərhələləri və təqdim olunan imkanlar barədə məlumat verib. O, startapların formalaşmasında ideya - ehtiyac - bacarıqlar yanaşmasının (INC) əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb.
Sonra iştirakçılara startap fəaliyyəti və innovasiya ekosistemi haqqında geniş məlumat verilib, bu sahədə qlobal trendlər, innovativ yanaşmalar və gənclər üçün yaranan yeni imkanlar izah olunub. Xüsusilə səhiyyə sahəsində innovasiyaların və startapların rolu, texnologiya əsaslı həllərin tibbi xidmətlərin inkişafına təsiri vurğulanıb.
Təlim və infosessiya interaktiv formatda davam edib, tələbələrin sualları cavablandırılıb, onların ideyaları dinlənilib və startapların inkişaf istiqamətləri üzrə ilkin müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, “Startup School 4” proqramı yerli və qlobal ekosistemin 40-dan çox oyunçusu, o cümlədən 9-u vençur fond olan tərəfdaşlar ilə birlikdə keçirilir. Proqramın ən uğurlu 50 startapı yekunda keçiriləcək "demo day" tədbirində investorlara təqdim ediləcək. "Demo day" tədbiri "TEI Forum" çərçivəsində keçiriləcək.

The "Enterprise Azerbaijan" portal held training at AMU within the framework of the "Startup School 4" project
A training and information session was held at the Azerbaijan Medical University (AMU) within the framework of the "Startup School 4: Five Continents - 500 Startups" program, initiated by the "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC).
Presenting the "Startup School 4" program, Isa Gasimov, Head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, provided information on the project's objectives, participation mechanism, selection stages, and offered opportunities. He highlighted the importance of the Idea - Need - Skills (INS/INC) approach in the formation of startups.
Subsequently, participants were provided with extensive information about startup activities and the innovation ecosystem, with explanations of global trends, innovative approaches, and new opportunities for young people in this field. The role of innovation and startups specifically in the healthcare sector, and the impact of technology-based solutions on the development of medical services, were emphasized.
The training and info session continued in an interactive format; students' questions were addressed, their ideas were heard, and preliminary discussions were held on directions for startup development.
It should be noted that the "Startup School 4" program is conducted alongside more than 40 players from the local and global ecosystem, including 9 venture capital funds as partners. The 50 most successful startups of the program will be presented to investors during the final "Demo Day" event. The "Demo Day" will be held as part of the "TEI Forum."